Amazon Vergi Sorunu

Daha fazla  
Merhabalar. Amazon'dan alışveriş yapmayı düşünüyorum. Şimdi ikisini sepetime ekledim ama gümrük vergisi falan kesmiyor. Kaç TL keseceğini söylemiyor. Benim bildigim Amazon, gümrüğe takılmaması için gümrük ücretini de almaz mı? Varsa ama burada almamış. Nedenini sorabilir miyim? Ve de sepete Master Case Pro 5 kasa ekleyince taşıma ücreti 300 TL'ye mi ne denk geliyor. Toplmada 850 TL civarı tutuyor kasa. Vergi de kesmemiş onda da. Nedeni sizce nedir? Yardımlarınızı bekliyorum.
33.png

22.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk görselde 338 Lira vergi alınacağı yazıyor. İkinci görselde de 133 Lira vergi alınacağı. İkisinde de vergiyi kesmiş. Yanlış yere bakıyorsunuz sanırım. "Estimated tax to be collected" kısmına bakmayacaksınız. Ayrıca kasanın fiyatından çok kargo ücreti istemişler... Ödemelerinizi de TRY olarak değil USD olarak yapın. Dolar kuru Amazon'da daha yüksektir.

Peki Fotografta qualitying ofters yazıyor free pc games onu nasıl alacagım acaba tr ye çevirince elenmiş diyorda qualitying e

Dosya Ekleri

• 110.png
    110.png
    64 KB · Görüntüleme: 362
Orada "Congratulations! Your purchase qualifies you for a free PC Game Download of The Division. 1-2 days after the item ships, you will receive an e-mail with a redemption code and instructions on how to proceed." yazıyor. Yani satın aldığınızdan 1-2 gün sonra e-mail ile size Redemption Code gelecek. O kodu Redeem sayfasına yazıp onaylayınca oyuna sahip oluyorsunuz.

2000 ₺'lik GTX 980'i 1300 ₺'ye satıyorlar. Bu ürün gümrükten geçer mi? Başka masraf çıkmadan bu fiyatlara geliyorsa biz niye tonla para veriyoruz o zaman? Biri anlatabilir mi?

Vergi dahil olunca 1700 TL civarına geliyor. Tanıdığınız birisi çantasına atıp getirebilir, böylelikle vergi ödemenize gerek kalmaz. Biz niye tonla para veriyoruz? Şartlar böyle.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı