Amazon Yanlış Satın Alımda Karttan Çekilen Para

yakuzaaa

Kilopat
Selamlar Technopat ailesi. Benim bir sıkıntım var, yardım edecek birisi var mıdır acaba? Şimdi ben kendim kendi sanal kartım ile alışveriş yapacaktım ama tanıdığım bir kişi parasında eksik olduğunu ve parayı onun kartına yatırmamı ve oradan alışveriş yapmamı istedi. Ben de yardım olsun diye kabul ettim ayı atsın diye. Neyse ilk Türkiye'de satan biri ile fiyatta anlaştık, alırken kart hata verdi. Hatayı siteye bildirdim, bana: "Biz fiyatı yanlış girmişiz, bunun fiyatı daha yüksek." dediler. Ben de tamam dedim Amazon'dan alışveriş yaptım. Kart benim olmadığı için mesaj felan göremedim, Amazon'dan çektim hiçbir şey yazmadı.

Öyle böyle derken üründen 3 tane yanlışlıkla çekildi. Tabii arada ben bir tanesini galiba iptal ettim, zaten kartta da 1 tane alacak kadar para var. Ben üründe değişen bir şey görmediğim için ilk aldığım site mi çekti parayı diye şüpheye düştüm. Bankamatiklere falan baktım çekilen bir şey yok. Sonra kartın sahibi çekildiğini ve mesajı bana attı çektiğim tutarı. Şimdi ben bakıyorum bankadan, Amazon'dan aldığım fiyat birimi kadar karttan para çekilmiş. Aldığım ürün ile çekilen para bire bir tutuyor ama Amazon'da para çekildiğine dair hiçbir şey yok. Yani demiyor para çekildi ürün hazırlanacak diye bir şey yazmıyor. Sadece 3 üründe de "Not yet shipped" yazıyor ve yeşil çizgi var. Acaba bu hangi ürüne çekildi? Bir de acaba arada iptal ettiğim ürünlerden birine çekilmiş olmasın? Yani 2 hafta iptal süreci yaşamayalım. Sizden istediğim yardım, yazılacak metin şu:

"Yanlışlıkla aynı üründen 4 tane çekilmiştir, kartta 1 tane çekecek bakiye var. O da site tarafından bankadan çekilmiştir. Bu yanlış çekilen 4 üründen 1 tanesi tarafımca iptal edilmiştir. Eğer para çekilen ürün iptal edildiyse ben iptal edilmesini ve bekleme süresine girmek istemiyorum. Mouse ve mousepadi istiyorum. Çekilen miktardaki mouse ve padi gönderin ve ürün neye çekildi göremiyorum."

Birine dese bari şu ürün hazırlanmaya alınmıştır diye, hiçbir şey anlamadım gitti. Şimdiden teşekkürler, okumanız bile yeter. Çok uzun yazdım kusuruma bakmayın. Bende anksiyete rahatsızlığı var, böyle sıkıntıya düşüyorum. Param yanmasın, gariban adamım. Ne kadar zamandır biriktiriyorum bu parayı ve de illa böyle ince ince anlatacağım hastalığım sebebi ile. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi korkmana gerek yok. Birinci olarak aldığın ürün kaç dolardı. İkinci olarak bir ürünü alacak şekilde para var diyorsun ama 4 sipariş verdim 1 tanesini iptal ettim diyorsun. Ayriyetten Amazon'da mesela 10 dolarlık bir ürün aldığınızda buna mutlaka kargonun da ekleneceğini unutmayın. Alışverişinizi yaptıktan 2 gün sonra sistem otomatik olarak belirttiğiniz hesaptan para çekecektir. Bazen hemen çektiğide oluyor. Daha sonra kargoya verildiği anda tekrar bir çekim yapılıyor ama bu gerçek çekim değil. Açık Provizyon deniyor. Kargoya sorunsuz şekilde ulaşıp ürün dağıtıma girdiğinde ilk çekim geçerli oluyor ikinci çekim ise iptal ediliyor. Sorduğum sorulara cevap verirsen yardımcı olurum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı