Amazon yurt dışı alışveriş sonrası hesap askıya alındı

Aydin34

Zeptopat
Daha fazla  
Amazon Japonyadan Sanal kredi kartı ile alışveriş yaptım iptal ettim aynı gün tekrar alışveriş yaptım ve hesabım askıya alındı

Resimlerdeki gibi benden belgeler yüklememi istiyor hesap doğrulaması için.

İsim ve fatura istiyor ama fatura verdiğim adres iş yeri adresim yani milli eğitim okulu ve faturada benim ismim yok

Kredi kartının son 4 hanesi hariç istiyor ama ben sanal kart ile alışveriş yaptım.

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor

Screenshot_2021-11-02-21-43-32-374_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2021-11-02-21-46-49-220_com.android.chrome.jpg

Bence yeni bir hesap açın ve kendi bilgilerinizi girin. Zaten sipariş verdiyseniz hesap banlandığı için sipariş iptal oldu. Hesap banlanması sadece ilk alışverişte oluyor. Yeni hesap açınca fiziksel bir kartla alacağınız ürünü almayı deneyin. Sonra ban yiyeceksiniz ama kendi bilgileriniz ve fiziksel bir kart olacağından banı açtırırsınız. Ban açılınca sanal kartı kullanabilirsiniz.

Hocam mail adresinize gelen sipariş özetini direkt PDF olarak oraya atın başka bir şey atmanıza gerek yok açılır öyle hesabınız.

Muhtemelen o hesabı kullanamıyorsunuzdur. Başka bir hesaptan Amazon Türkiye'nin desteğiyle iletişime geçin durumu anlatın onlarda durumu yetkili bir hesap uzmanına iletiyor, hesap uzmanı aksi bir durum görmezse hesabınızı tekrar açıp siparişinizi onaylıyor. Kartınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim bende de benzer bir durum olmuştu ve sipariş gerçekleştiği halde karttan para çekmemişti bunun sonucunda şüpheli işlem olarak görülüp hesabım askıya almıştı. Yukarıdaki dediğimi yaparsanız sorun çözülür.

Yurtdışında yaşamıyor iseniz Amazon Türkiye ile iletişime geçin. Son derece ilgili ve yetkinler. Size kesinlikle yardımcı olacaklarını zannediyorum.
Muhtemelen o hesabı kullanamıyorsunuzdur. Başka bir hesaptan Amazon Türkiye'nin desteğiyle iletişime geçin durumu anlatın onlarda durumu yetkili bir hesap uzmanına iletiyor, hesap uzmanı aksi bir durum görmezse hesabınızı tekrar açıp siparişinizi onaylıyor. Kartınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim bende de benzer bir durum olmuştu ve sipariş gerçekleştiği halde karttan para çekmemişti bunun sonucunda şüpheli işlem olarak görülüp hesabım askıya almıştı. Yukarıdaki dediğimi yaparsanız sorun çözülür.
Amazon Japonya ile Türkiye hesapları bağlantılı değil, Japonya hesabı için ayrı bir hesap oluşturmak zorundasınız aynı hesaptan girilmiyor, önceden banladıkları hesapları açmıyorlardı artık dediğim gibi mail'e gelen sipariş özetini PDF olarak atınca bile açıyorlar hesabı sadece ilk alışverişte ban atıyorlar böyle herkese o kadar.
Eki Görüntüle 1205089
Bu şekilde ekran görüntüsü yüklesem olur mu PDF yok maalesef
Ben ve arkadaşım PDF olarak atmıştık ama bu da iş görebilir bence.

Geri
Yukarı