Amazon yurt dışı ürün iade süreci nasıl işliyor?

ByPassTR

Hectopat
12 gün önce Amazon.com.tr üzerinden bir yazılım kablosu satın aldım fakat kablo gerektiği gibi çalışmıyor. Ürün Çin'den geldi, iade süreci nasıl işliyor. Amazon Prime üyesiyim. İade sırasında kargo ücreti kim tarafından karşılanıyor?

Çok hızlı işledi benim sürecim. Paketi verdiğim günün akşamı uçağa bindi iadem, sonra da yurt dışı depoda onaylandı 2 3 gün içerisinde.

Amazon bu konuda çok iyi fakat YouTube videolarında 1-2 kişi kargo geç gitti ücret alındı falan dediği için konu açayım dedim. Sağ olun siz aydınlattınız.

Amazon bu konuda çok iyi fakat YouTube videolarında 1-2 kişi kargo geç gitti ücret alındı falan dediği için konu açayım dedim. Sağ olun siz aydınlattınız.
Yurtiçi ile gönderirsen sanırım para ödüyorsun diyelim, amazon sana o parayı geri veriyor. Gene ücretsiz olmuş oluyor aslında. Ama bu galiba çevrende DHL yoksa. Yurtiçi DHL'ye kargoluyor sanırım. Tam hatırlamıyorum bunları. Ama para ödemiyorsun hiçbir şekilde.

Milyonlarca insanın memnun kalması, 2 kişinin şikayetine bedel mi. Vay anam be !

Ben de memnunum ve yıllardır Prime üyesiyim daha önce hiç iade işlemi yapmadığım için tereddüt ettim. Daha önce bir ürün satın almıştım satıcı ürünü göndermemişti müşteri hizmetleri ürün bedelini iade edip üstüne hediye bakiye yüklemişlerdi. Gerçekten bu konuda çok iyiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı