Gıda Amazon'da 200 gram Starbucks kahveleri 159.90 TL

Colombia'yı denemiş biri olarak dışarıdaki vasat kahvelere yakın tadı var. Ve Single Origin Colombia çekirdekleriyle tadının uzaktan yakından alakası yok. Zaten Starbucks ile alakası da yoktur Nestle alt şirketinde üretiliyor ve raf ömrü uzun olsun diye aşırı kavrulup öğütülüyor. French Press için biraz daha kalın öğütüm ideal ancak nitelikli kahve kavurucuları dışındaki ticari firmalarda özel öğütüm seçeneği yok. Bir de öğütülmesinin üstünden uzun bir zaman geçmiş oluyor. Size önerim bir öğütücü alıp taze kavrulmuş kahve satın almanız olacaktır. Bu şekilde taze öğütülen kahvelerin tadı çok çok daha iyi. Taze öğütülen kahveye alıştıktan sonra diğer kahvelerin tadının çok kötü olduğunu anlıyorsunuz.
Hocam nasıl bir öğücütü önerirsiniz. Yok şu eziyor yok bu eşit öğütmüyor vs bir çok model önerilmiyor.

Hocam nasıl bir öğücütü önerirsiniz. Yok şu eziyor yok bu eşit öğütmüyor vs bir çok model önerilmiyor.
Çelik burr'lü modeller olabilir. Türkiye'de biraz pahalı onlar Aliexpress'ten Timemore, Kingrinder, 1Zpresso ürünlerine bakabilirsiniz. Bıçaklı öğütücüler çok kötüdür almayın seramik burr'lü setler ucuzdur ancak öğütmesi zor ve uzun sürer ayrıca dengeli bir öğütüm yapmaz.

Hocam nasıl bir öğücütü önerirsiniz. Yok şu eziyor yok bu eşit öğütmüyor vs birçok model önerilmiyor.

2-3 yıldır pour over catisi altindaki metodlara ilgiliyim, ozellikle ilgi alanim V60 ve chemex. Bu ise basladigimdan beri hario mini Slim Plus ve skerton Plus modelleri ile ogutuyorum. Ikisi de seramik degirmenli fakat sanilan kadar orantisiz ogutum yapmiyor. Muhtemelen bine yakin kahve demlemisimdir, hicbirinde istemedigim bir sonuç almadim ogutumden dolayi. Celige gore biraz daha yavas ogutur fakat dayanikliligi fiyatina gore inanilmazdir, hatta ben fark etmeden degirmenin icine kacan tas parcalarini bile un ufak etmisti ve hiçbir hasar almamisti degirmen bir keresinde, bu yuzden bu modelleri onerebilirim. Zaten celik degirmenli alinacaksa comandante alinir, onun da fiyati malum.

Kahve çekirdeği almaya başlayacaklara çok yükseklerde uçmamayı, daha ucuz kahvelere alışmayı öneririm. Nitelikli kahve içmeye başladığımdan beri azıcık fiyatı (ve kaliteyi) düşürsem keyfim kaçmaya başlıyor.
Molent Pocket öğütücü kullanıyorum ben. Türk malı, çelik bıçaklı, kaliteli bir öğütücü. Tek seferde 20 gram öğütebildiği için büyük modellerini tercih edebilirsiniz.

Starbucks pek indirim yapmaz. Kahve için indirim yapıyorsa son kullanma tarihleri yaklaşan/geçen ürünler için yapar. Yani çok büyük ihtimalle bayat olacaktır. Tahminim bu sıralar boykot edildiği için satılamayan paketlerdir. Benzeri pandemi döneminde olmuştu kapalı kaldıkları için. Şahsen önermem.

Geri
Yukarı