Elektronik Amazon'da Acer 240 Hz Monitör 4.799 TL

Curved. Yani VA panel sanırım. 240 hz'ye göre saçma olmuş bence. 24 inch olmalı oyuncu monitörü. Çok da iyi değil. Ama tabii ki alınır fiyatına.
27 ve FHD olması ciddi dezavantaj. 24 olsa ok ama ben tavsiye etmem.
Merak ediyorum neden 24 olmalı?

Ben yıllarca 27 kullandım (FHD ve QHD ikisini de kullandım ancak 27de FHD'nin ciddi dezavantaj olduğuna dair hiçbir düşüncem yok.) daha sonra QHD 32'ye geçtim ve gayet memnunum, ben şahsen 24 düşünmüyorum hiç.

Merak ediyorum neden 24 olmalı?

Ben yıllarca 27 kullandım (FHD ve QHD ikisini de kullandım ancak 27de FHD'nin ciddi dezavantaj olduğuna dair hiçbir düşüncem yok.) daha sonra QHD 32'ye geçtim ve gayet memnunum, ben şahsen 24 düşünmüyorum hiç.
Eğerki 27 inç ve fhd olursa dikkatli bakıldığı zaman pikseller sayılıyor e buda haliyle hem göz yoruyor hemde görüntüyü çamurlaştırıyor. Sizin için böyle şeyler önemli değilse fark etmezsiniz zaten. Ya da monitöre uzaktan bakıyorsanız fark etmez. Mesela ben 24 inç fhd kullanıyorum çünkü ekranın baya dibinden bakıyorum.

Eğerki 27 inç ve fhd olursa dikkatli bakıldığı zaman pikseller sayılıyor e buda haliyle hem göz yoruyor hemde görüntüyü çamurlaştırıyor. Sizin için böyle şeyler önemli değilse fark etmezsiniz zaten. Ya da monitöre uzaktan bakıyorsanız fark etmez. Mesela ben 24 inç fhd kullanıyorum çünkü ekranın baya dibinden bakıyorum.
kesinlikle katılıyorum 27 inch fhd curved monitörüm vardı, önüne geçip oturunca iğreniyodum pixeller sayılıyodu, 24 inch fhdye geçtim, bin kat daha memnunum

Full HD olması değil sorun sorun 27 inch olması ve bu yüzden ekranda netlik bozulup pikselleşme olması. 24 inch i geçmemeli kesinlikle Full HD ekranlar.

Evet doğruu bende bile belli oluyor laptop a G24F2 taktım 24 inch 1080p onda bile yaklaşırsak belli hatta 2 ölü piksel bile var. Laptopta daha net gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı