Amazon’da B550-A Pro 1963TL!

Emma Stone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
X570'den daha mı iyi bir anakart?
X570 daha üst bir chipsettir. X570 den iyi değil. Aradığınız özellikler nedir? Standart bir kullanıcıyasanız B550 chipsette sizin için uygun olabilir.

B450 chipsette PCI-E 4.0 desteği yok. En önemli fark bu olmakla beraber sizin almak istediğiniz mATX bir anakart diğeri ATX boy anakart. Segment farklılığı var. Ayrıca B550 chipset donanımsal olarak daha kullanışlı olduğundan ben B550 yi tercih ederdim.

X570 daha üst bir chipsettir. X570 den iyi değil. Aradığınız özellikler nedir? Standart bir kullanıcıyasanız B550 chipsette sizin için uygun olabilir.

B450 chipsette PCI-E 4.0 desteği yok. En önemli fark bu olmakla beraber sizin almak istediğiniz mATX bir anakart diğeri ATX boy anakart. Segment farklılığı var. Ayrıca B550 chipset donanımsal olarak daha kullanışlı olduğundan ben B550 yi tercih ederdim.
Şu anda b450 gaming plus max kullanıyorum. 16 gb ramim var. Anakartı bir tık üste çekmek istiyorum. Rtx 3050 ekran kartı ve 16 gb ram takviyesi yapacağım. Islemcim R7 2700. Onu da bir tık üste çekmeyi planlıyorum. O yüzden en başta anakartı iyilestirmem gerekiyor. X570 mi yoksa B550 mi kararsız kaldim.

X570 daha üst bir chipsettir. X570'den iyi değil. Aradığınız özellikler nedir? Standart bir kullanıcıyasanız B550 chipsette sizin için uygun olabilir.

B450 chipsette PCI-e 4.0 desteği yok. En önemli fark bu olmakla beraber sizin almak istediğiniz mATX bir anakart diğeri ATX boy anakart. Segment farklılığı var. Ayrıca B550 chipset donanımsal olarak daha kullanışlı olduğundan ben B550'yi tercih ederdim.

Teşekkür ederim işlemcide bulabilirsem alacağım bu anakartı.

Anakartı almak için parayı bankaya attım, bir tıraş olayım dedim bitmesine 6 saat var diyordu tıraştan bir çıktım Akakçe'den bir mesaj geldi B550-A Pro anakarta %66 zam geldi.
Öyle bir içim yandı ki anlatılmaz bir şey 😐

MSI X570 Edge Wi-Fi ile 3700X işlemci kullanıyorum ekran kartım da Gigabyte Aorus RTX2080. sadece oyun oynuyorum sistem güncellemesi yapmak istiyorum. 5700X gibi işlemci almak istiyorum. Mevcut anakartım ile kullanılabilir miyim ya da bu anakartı almam gerekli mi?

Geri
Yukarı