Amazon'da Razer DeathAdder V3 Kablolu TR Siparişlerine Açıldı!

ahaha, hocam bense rgb'ye karşı olmasam da, sade ve basic görünüşe sahip fareleri daha çekici buluyorum. ki bence cidden öyle çünkü ışıklandırmanın aslında hiçbir faydası yok denebilir farelere... sadece estetiklik katmak için ekliyorlar ancak bu estetiklik farenin bayağı (yani 10-20 gram civarı) ağır olmasına sebep oluyor bu da performansını düşürüyor. o yüzden rgb olmaması daha iyi yoksa bu koca fare 58 gram zor olurdu gibi... sadece şey olsa, razer logosu diğer serilerdeki gibi yanıp sönse işte o zaman tadından yenmezdi//ya da tekerlek yanar söner olabilirdi sheesh
İşte hocam, ben disko topu gibi olsun demiyorum ki, razer logosu ve scroll tekerleği olsa çok güzel olurdu. Sadece razer logosuna bile tamamım ben. Hiç ışık olmayınca da benim göz zevkime oturmuyor hocam.

İşte hocam, ben disko topu gibi olsun demiyorum ki, razer logosu ve scroll tekerleği olsa çok güzel olurdu. Sadece razer logosuna bile tamamım ben. Hiç ışık olmayınca da benim göz zevkime oturmuyor hocam.
evet evet, düşününce şu ikisi bende de haz uyandırıyor baya ama insanlar 49 gram fareye bile ağır demeye başladığı için razerdan bir daha görmeyiz gibi 😂

evet evet, düşününce şu ikisi bende de haz uyandırıyor baya ama insanlar 49 gram fareye bile ağır demeye başladığı için razerdan bir daha görmeyiz gibi 😂
Ne diyebilirim ki hocam, şahsen ben v2'yi bile aşırı hafif buluyorum. Hatta elime ilk aldığımda sahte sanmıştım. "Lan bu nasıl hafifilik" demiştim. Birazcık aslında kalitesiz hissiyatı vermişti bana, sonradan alıştım. Tırnak ucu kadar gizli kameralar, türlü türlü teknoloji var. Bir tane led ve ledi yöneten küçük bi mb ne kadar etki edebilir ki? Max 5g bence.

Çok iyi fiyat Razer yine TR'yi önemseyip efsane fiyat biçmiş bu ekonomide.

Edit: Da V3 Pro zannettim ya yüzümüz gülmedi yine.

Razer pek Türkiye'yi düşünmüyor hocam. Bizde olmayıpta yurt dışında olan bir sürü modelleri var. Bende V3 Pro zannettim.

Razer pek Türkiye'yi düşünmüyor hocam. Bizde olmayıpta yurt dışında olan bir sürü modelleri var. Bende V3 Pro zannettim.
hocam askında güncel olup da bizde olmayan modelleri yok, eski fareleri yoktur sadece yoksa şu an sattıkları zaten; basilisk serisi, viper serisi (mini/8khz/viper kablosuz/viper v2 pro), orochi, deathadder ve serisi ve v3 serisi+naga serisi, ve hepsi TR'de satılıyor. Fiyat olarak da aslında iyiler çünkü viper v2 pro yurtdışı fiyatı zaten 2850 tl ama burada 2100tlye kadar düşüyor bunun gümrük vergisi vs var bazı fareleri yurtdışından bile ucuza geliyor denebilir (tabi bir iki modelse yenilerden bile pahalı ama onları zaten al satçlılar satıyor genelde toplu//ciddi firmalar değil))
-razer çalışanı değilim arkadaşlar...

Hocam askında güncel olup da bizde olmayan modelleri yok, eski fareleri yoktur sadece yoksa şu an sattıkları zaten; Basilisk serisi, Viper serisi (mini/8khz/viper kablosuz/viper V2 Pro), orochi, DeathAdder ve serisi ve V3 serisi+naga serisi, ve hepsi TR'de satılıyor. Fiyat olarak da aslında iyiler çünkü Viper V2 Pro yurt dışı fiyatı zaten 2850 TL ama burada 2100TL'ye kadar düşüyor bunun gümrük vergisi vs var bazı fareleri yurt dışından bile ucuza geliyor denebilir (tabii bir iki modelse yenilerden bile pahalı ama onları zaten al satçlılar satıyor genelde toplu//ciddi firmalar değil))
-Razer çalışanı değilim arkadaşlar...

Yurt dışındaki fiyatın pek bir anlamı yok. 2850TL o adamlar için 8 saatlik çalışma parası.

Yurt dışındaki fiyatın pek bir anlamı yok. 2850TL o adamlar için 8 saatlik çalışma parası.
gayet var, fareyi çok isteyip 150 usd veremeyen binlerce kişi var forumlarda. 150 dolar çok pahalı fiyat bir fare için ve fare kitlesi genelde genç öğrenci kitle olduğundan orada da alamıyor burada da. 80 90 dolara atlantis alıyorlar onun yerine. bir de tax de çıkabiliyor+çoğu ülkede saatlik 15 dolar minimum wage olayı yok, yani yok öyle 8 saatte 3 bin lira

Gayet var, fareyi çok isteyip 150 USD veremeyen binlerce kişi var forumlarda. 150 dolar çok pahalı fiyat bir fare için ve fare kitlesi genelde genç öğrenci kitle olduğundan orada da alamıyor burada da. 80 90 dolara atlantis alıyorlar onun yerine. Bir de tax de çıkabiliyor+çoğu ülkede saatlik 15 dolar minimum wage olayı yok, yani yok öyle 8 saatte 3 bin lira

Kardeşim hadi saatlik 15 dolar olsun. 10 saat çalışmaya alıyor bu adamlar. Hadi vergilerde olsun. Bak en kötü durumda bu adamlar bunu 3-4 günde alır. Adamlara pahalı gelip almamaları bu kadar para veremeyecekleri anlamına gelmiyor. Bu adamlar bu parayı vermek yerine daha ucuzunu alıyor. Bu kolayca alamadıkları gerçeğini değiştirmiyor. Amerikalı arkadaşlarım Burger King'de çalışıp 3 ay çalışmayla RTX 3070 Ti 5800X S tier ekipmanlarla sistem topluyor haberin yok.

İngiliz bir arkadaşımdan örnek vereyim. Çocuk İngiltere'nin en fazla lego koleksiyonuna sahip 2. kişi. Geçen Star Wars'lı 400$ bir kutuyu ne kadar kolay aldığını anlatıyordu. Adam 1-2 hafta en fazla çalışıyor ve bu çocuk hala okuyor ve okulda haberin olsun. Ülkenin berbat durumundan haberiniz yok.

Kardeşim hadi saatlik 15 dolar olsun. 10 saat çalışmaya alıyor bu adamlar. Hadi vergilerde olsun. Bak en kötü durumda bu adamlar bunu 3-4 günde alır. Adamlara pahalı gelip almamaları bu kadar para veremeyecekleri anlamına gelmiyor. Bu adamlar bu parayı vermek yerine daha ucuzunu alıyor. Bu kolayca alamadıkları gerçeğini değiştirmiyor. Amerikalı arkadaşlarım Burger King'de çalışıp 3 ay çalışmayla RTX 3070 Ti 5800X S tier ekipmanlarla sistem topluyor haberin yok.

İngiliz bir arkadaşımdan örnek vereyim. Çocuk İngiltere'nin en fazla lego koleksiyonuna sahip 2. kişi. Geçen Star Wars'lı 400$ bir kutuyu ne kadar kolay aldığını anlatıyordu. Adam 1-2 hafta en fazla çalışıyor ve bu çocuk hala okuyor ve okulda haberin olsun. Ülkenin berbat durumundan haberiniz yok.

Ufaklık lojistik sektöründe çalışan ve 3 dil ile donanmış birisi olarak emin ol dünya ekonomisi ve istatistiği konusunda senden 50 kentilyon kat bilgi sahibiyim. Bana saçma salak örneklerle gelme ülkenin durumundan en büyük şikayetçi zaten benim ve senin yaşın kadar oy vermişliğim var düzelsin diye :) senin anlayamadığın şey o insanlar parasına değer veriyor ve bu piyasanın müşterisinin yüzde %80'i öğrenci veya genç. 150 dolara bu fare dışında alabileceklerini de hesaba kat madem her şeyin yurt dışında ucuz olduğunu ve ulaşılabilir olduğunu bu kadar iyi biliyorsun :) o zaman gidip neden bir tane "oyuncu" faresine 150USD bayılmak istemediklerini anlarsın. F/P ürünler her yerde daha çok satar, aynı çerçöp işlemcilerle çıkan Xiaomi'lerin dünya pazarında sırf 3. dünya ülkeleri sayesinde pay sahibi olması gibi. A16 işlemcili bir IPhone'da alabilirler ama almıyor bazı insanlar değil mi? Çünkü aradaki farka gerek yok? Neyse, Avrupa'da Razer ve Çinli üreticilerin çoğu daha pahalıya satıyor bu fareleri koçum. Saçma salak Razer pahalı satıyor dediğini görmeyim daha. 200 dolarlık AirPods Pro 5 bin lirayken, 150 dolarlık farenin 2 bin lira olmasına şaşırıyorsun illaha uzun uzun yazdıracaksın :)

Şimdi fark ettim de DAv3, DAv2 ile aynı fiyattan çıkmış, ürünün pahalı olmasının sebebi Razer'ın biçtiği fiyat değil gibi görünüyor. DAv2, Viper Mini gibi fareler satmamaya başlayınca TR distribütörü fiyatları ona göre aşağı çekmişti, aynısını DAv3'te de görebiliriz.

Fare harika bu arada. 5 yıllık Deathadder kullanıcısı olarak geçtiğimiz aylarda DAv3 Pro'ya geçiş yapmıştım, hafifliği ve şekli sanki en optimum şekilde tasarlanmış gibi kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Aynı şekle sahip olan Deathadder V3 de birçok kullanıcıyı memnun edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı