Amazon'da ürün gümrüğe takılırsa ne yapmak gerekir?

Barisdrkn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben amazon.de üzerinden PS4 aldım ve yaklaşık kargoya verilmesi 1 hafta buldu ''teknik-aksaklıktan'' dolayı ve adamları kargo ücretini sildirmeye ikna ettim ve DHL ile gönderiliyor. Yarın teslim edilmesi öngörülüyor fakat bildiğim kadarıyla DHL'in ürünleri genellikle gümrüğe takılıyormuş. Benim ürünüm de zaten ağır ve 75 dolar'ın üzerinde olduğundan muhtemelen takılacaktır. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Çok uğraştırıcı bir durum mu?

Normalde gümrüğe takılınca arıyorlar ve sayfadan kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsun. 75 %20 = 15$ ödeyeceksiniz muhtemelen.

Tasdikname gerekirse ücretini siz karşılayacaksınız. Ama böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Size bir mail veya telefon gelirse sizden vekalet (yanlış olabilir) isteyecekler. Sizde kabul edeceksiniz tabi :) Ama bunlar gümrükte sorun çıkma senaryosuna ait. Merak etmeyin, ürün kapınıza kadar gelecek, bu konuda içiniz rahat olsun.

Monitör almıştım .de'den. TR'deki kargo firmasıyla (UPS ile geldi) iletişime geçtiğimde onlara gümrükle ilgili vekalet vermemi sağlayan bir belge yolladılar. Belgeyi online olarak yolladılar. İmzalayıp geri yolladım. Geri yollama işini belgeyi tarayıp geri yollayarak hallettim. TR'deki kargo firmasıyla iletişime geçip takip numarasıyla ne yapacağınızı öğrenin derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı