Amazon'da Ugreen CAT6 15 Metre Ethernet Kablosu 35,86 TL

Saf altın en iyi doğal iletkendir.

Sadece yanlış bilgiyi tekrarlıyorsunuz. Bu onu doğru yapmıyor. IR derken neyi kastettiğinizi bilmiyorum. Dediğim gibi pahalı parçlarda altının uçlara eklenmesinin tek sebebi oksitlenme dezavantajının bulunmaması ki bu da çok önemli. What Is the Most Conductive Element? bu pek çok fizik çalışması referans alınarak paylaşılmış bir tablo. TIBTECH innovations: Metal properties comparison: electric conductivity, thermal conductivity, density, melting temperature bu da uluslararası bir iletken metal üretim ve satım firmasının paylaştığı değerler.

Fotoğraf ise yine bir makaleden alınmış eş değer koşullarda bazı maddelerin özelliklerini gösteren bir sayfa fakat asıl makaleyi bulamadım, en sağdaki değerler optimum koşullardaki iletkenlik değeleri. Konu çok basit bir şey olduğu için sırf bunun üzerine yazılmış bir makale bulmak mümkün değil. Keşke beni tüm gece banlamasaydınız. Bu şekilde doğl olarak size bir karşı argüman sunamam. Size karşı raporların çalışmıyor oluşu da çok ilginç. Forumlarda bile Türkiye'de yaşadığımı hissediyorum.

Dosya Ekleri

• iletken.jpg
    iletken.jpg
    32,4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Sadece yanlış bilgiyi tekrarlıyorsunuz. Bu onu doğru yapmıyor. IR derken neyi kastettiğinizi bilmiyorum. Dediğim gibi pahalı parçlarda altının uçlara eklenmesinin tek sebebi oksitlenme dezavantajının bulunmaması ki bu da çok önemli. What Is the Most Conductive Element? bu pek çok fizik çalışması referans alınarak paylaşılmış bir tablo. TIBTECH innovations: Metal properties comparison: electric conductivity, thermal conductivity, density, melting temperature bu da uluslararası bir iletken metal üretim ve satım firmasının paylaştığı değerler.

Fotoğraf ise yine bir makaleden alınmış eş değer koşullarda bazı maddelerin özelliklerini gösteren bir sayfa fakat asıl makaleyi bulamadım, en sağdaki değerler optimum koşullardaki iletkenlik değerleri. Konu çok basit bir şey olduğu için sırf bunun üzerine yazılmış bir makale bulmak mümkün değil. Keşke beni tüm gece banlamasaydınız. Bu şekilde doğal olarak size bir karşı argüman sunamam. Size karşı raporların çalışmıyor oluşu da çok ilginç. Forumlarda bile Türkiye'de yaşadığımı hissediyorum.
Haklısınız. Periyodik cetvele göre bakınca altın daha iletken gözüküyordu.

Gümüş en iyi iletken diye öğretildi lisede. Altından daha iyi denmişti hatta.
Doğrudur.

Geri
Yukarı