Amazon'dan akraba aracılığı ile alışverişte vergi alınır mı?

Alaçağın ürünün linkini atar mısın?
p1.png

Dosya Ekleri

• p2.png
    p2.png
    90,8 KB · Görüntüleme: 65
Amazonun Amerika sitesinden toplamışsın oradan alırsan vergi ekleniyor. Bir de sağlam kargo ücreti çıkar. Benim dediğim ise Almanya şubesidir. Amazon.de: Günstige Preise für Elektronik & Foto, Filme, Musik, Bücher, Games, Spielzeug & mehr buda linki aynı ürünlerin fiyatına buradan baktınız mı? Ayriyeten Almanya şubesinde kargo parasıda vermezsiniz.
Baktım da bende Amerika sitesinin parçalarının fotoğrafı varmış aynı parçaları Almanya'dan da baktım.

Amazonun Amerika sitesinden toplamışsın oradan alırsan vergi ekleniyor. Bir de sağlam kargo ücreti çıkar. Benim dediğim ise Almanya şubesidir. Amazon.de: Günstige Preise für Elektronik & Foto, Filme, Musik, Bücher, Games, Spielzeug & mehr buda linki aynı ürünlerin fiyatına buradan baktınız mı? Ayriyeten Almanya şubesinde kargo parasıda vermezsiniz.
Kargo parası vermem fakat bu parçaların aynısı 1413€ olması lazımdı. Almanya şubesinden kaç TL vergi gelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana şöyle örnek vereyim. Anakart önce normal fiyatı ve ödeme ekranını resimlerini atayım.

ana.jpg
ana.jpg
ödeme.jpg

Kargo parası vermem fakat bu parçaların aynısı 1413€ olması lazımdı almanya şubesinden kaç tl vergi gelir?
Türkiye ye gönderimi varsa o fiyata alırsın. Az olur fazla olmaz. Zaten ürünleri sepete ekleyip ödeme ekranına gidersen sende göreceksin.

Sana şöyle örnek vereyim. Anakart önce normal fiyatı ve ödeme ekranını resimlerini atayım.

Eki Görüntüle 239561 Eki Görüntüle 239561 Eki Görüntüle 239562

Az olur fazla olmaz. Türkiye ye gönderimi varsa O fiyata alırsın. Zaten ürünleri sepete ekleyip ödeme ekranına gidersen sende göreceksin.
Yani orada yazan fiyat amazondaki KDV dahil fiyatı.

Eki Görüntüle 239561 Eki Görüntüle 239561 Eki Görüntüle 239562

Türkiye ye gönderimi varsa o fiyata alırsın. Az olur fazla olmaz. Zaten ürünleri sepete ekleyip ödeme ekranına gidersen sende göreceksin.
Ekran kartı falan bazı şeyler Türkiye'ye teslim edilmiyor ya akrabam alıp kargolasa ben yine versem o gümrük vergisini alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk ana sayfadaki fiyata Almanya vergisi dahil fiyatıdır. Sen ödeme ekranına geldiğinde önce o vergiyi siliyor sonra Türkiye deki vergiyi ekliyor. Ücretsiz olarak sana gönderiyorlar. Ben de anakart aldım. Hatta ödeme sayfasındaki fiyat ana ekrandaki fiyattan 1-2 Euro daha aşağıda idi. Alacağın ürünlerin sepetteki toplam fiyatı neyse onu ödersin. Vergi felan her şey dahildir.

Nedense bazı ürünler ana ekran da gönderimi yok dese de gönderebiliyorlar. Hatta telefonda yetkili ile konuştum nedense böyle bir durum varmış. Eğer ödeme ekranına kadar sorunsuz gidersen sorun yok gönderilebiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı