Amazon'dan alınan 21 adet ürün gümrükten geçer mi?

Alperen cukur

Hectopat
Daha fazla  
Amazon.com'dan bunları sipariş vereceğim. Vergilerini vs. ödeyeceğim, gümrükten geçer mi?
Teşekkürler.

Screenshot_2017-02-19-16-47-34-903.png Screenshot_2017-02-19-16-47-50-453.png Screenshot_2017-02-19-16-48-01-738.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Mutlaka gümrüğe takılacaktır vergiler eklenir. Ayrı ayrı almanız daha mantıklı ayrıca hepsini Amazondan almanız tuhaf. Türkiye de güvenilir sitelerden uygun fiyata temin edebilirsin.

Kardeş gümrükten geçmesine mani olacak bir durumu olan ürünün bulunmuyor gibi ama ilginç tutarlarda gümrük vergisi ödersin. 70 dolar/100 euro üzerine gümrük vergisi var ve normal kdv ötv ödüyorsun hiç bir indirim yok. Sonuç olarak hiç bir kârın kalmadığı gibi zarara girersin.

Senin bu sipariş sana toplam 25bin liraya felan gelir haberin olsun. Merakımdan soruyorum cidden alıcı mısın konuyu meraktan mı açtın ?

Kardeş gümrükten geçmesine mani olacak bir durumu olan ürünün bulunmuyor gibi ama ilginç tutarlarda gümrük vergisi ödersin. 70 dolar/100 euro üzerine gümrük vergisi var ve normal kdv ötv ödüyorsun hiç bir indirim yok. Sonuç olarak hiç bir kârın kalmadığı gibi zarara girersin.

Senin bu sipariş sana toplam 25bin liraya felan gelir haberin olsun. Merakımdan soruyorum cidden alıcı mısın konuyu meraktan mı açtın ?
Evet gerçekten alacağım bir internet sitesinden toplamda 90Bin Tl kazandım. Bunun 30 Bin TL'si ile bu ürünleri alacağım hepsini Amazondan almanın sebebi o parayı sadece amazonda kullanabiliyorum.

Arkadaşlar ben Amozondan PC toplamak istiyorum. Benim topladım 814 dolar gümrüğe takilir mi takilsa da kaç para öderim?

Merhaba arkadaşlar,

Aynı üründen 2 adet sipariş verdim. kargo hariç 21$ ürünün bedeli. 2 adet olması ticari amaca girer mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı