Amazon'dan alınan Samsung A34 faturasında IMEI numarası yazmıyor

f116g116

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. ben 15 Kasım tarihinde Amazon üzerinden 9.499TL'ye Galaxy A34 telefonu satın aldım. Faturası aynı gün içerisinde çıktı. T.C. No gibi bütün bilgiler yazıyor fakat IMEI numarası yazmıyordu. Onlarca kez talep açtım çözülmesi için çözeceğiz dediler, hatta alırken de yazarız demişlerdi. 2 haftayı geçti hâlâ faturamda bir güncelleme yapılmadı. Benim gibi bu sorunu yaşayan çok kişi olduğunu düşünmüyorum. Faturasında IMEI yazan oldu mu hiç?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurumsal satıcılar genellikle IMEI numarasını faturaya yazmıyor. Bu klon durumunda başınızı ağrıtabilir, zira BTK üzerinde IMEI yazmayan faturaları kabul etmemektedir. Garantide genellikle belge falan istenmediği için bir sorun çıkmaz.
Fiziki mağazadan aldıysanız, kutunun üzerinde yer alan IMEI barkodlarının birini faturanın boş bir yerine yapıştırıp kaşeletin. Son olarak kutuyu çöpe atacaksınız üzerinde IMEI numarası bırakmayın, çöpçüler çalabilir.

Merhaba arkadaşlar. ben 15 Kasım tarihinde Amazon üzerinden 9.499TL'ye Galaxy A34 telefonu satın aldım. Faturası aynı gün içerisinde çıktı. T.C. No gibi bütün bilgiler yazıyor fakat IMEI numarası yazmıyordu. Onlarca kez talep açtım çözülmesi için çözeceğiz dediler, hatta alırken de yazarız demişlerdi. 2 haftayı geçti hâlâ faturamda bir güncelleme yapılmadı. Benim gibi bu sorunu yaşayan çok kişi olduğunu düşünmüyorum. Faturasında IMEI yazan oldu mu hiç?
herkeste aynı. aslında kendi sitelerinde imei'nin faturada bulunduğunu iddia ediyolar ancak pratikte yok işte o. desteğe yazdığımda çözüleceğini ve çalışmaların sürdüğünü belirttiler fakat hâlâ kayda değer bi gelişme yok maâleseff..

Yeni konular

Geri
Yukarı