Amazon'dan Alınan Ürün Gümrüğe Takılır mı?

Melih HD

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Ben şimdi Amazon'dan 30 dolarlık bir klavye almak istiyorum fakat gümrüğe falan takılır mı biraz aydınlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'ye gönderimi var ise ve satıcısı Amazon ise gümrüğe takılmaz. Zaten size gerekli vergiyi falan kesiyor. Satıcısının Amazon olmasına bile gerek yok. Alırken ekstra vergi ödüyorsunuz. Yani takılmasının olanağı yok.

Kargo ve vergisi satış esnasında alınıyor. Gümrük kontrolünden geçtiğinde size ekstra bir ücret yansıtılmadan ürün elinize ulaşır.

Amazon sitesinden alış-veriş yaparken gümrük vergisini ve kargo ücretini sipariş esnasında ödediğin için sorun olmaz. Kapına kadar gelir sorunsuz kullanırsın. Ortalama iki hafta civarı gelebilir ama sen artı eksi bir hafta diyebilirsin buna.

Teşekkürler, eskiden 30 dolar üstü ise takılıyormuş sanırım 30 dolar altı değilse takılmıyormuş şimdi öyle bir şey var mı?

Son düzenleme:
Amazon sitesinden alış-veriş yaparken gümrük vergisini ve kargo ücretini sipariş esnasında ödediğin için sorun olmaz. Kapına kadar gelir sorunsuz kullanırsın. Ortalama iki hafta civarı gelebilir ama sen artı eksi bir hafta diyebilirsin buna.
Bugün sabah 10 da Amazon'dan 65 Dolar'a kulaklık aldım. Vergi ve kargoyla beraber 94 Dolar'a denk geldi. Satıcı Amazon'du. Siparişler kısmında gözüküyor ama kartımdan hala parası alınmadı. Bunun sebebini biliyor musunuz?

@batuhan3707 kesin olmamakla beraber bazı alış-verişlerde karttan ücretin düşmesi 3 günü bulabiliyor benim de başıma gelmişti. Banka ile yaptığım görüşmede bana özellikle VISA ve MasterCard altyapısından kaynaklandığını endişe edilmemesi gerektiğini belirttiler. Hatta kargonuz hazırlanıyor gözükmesine rağmen para çekilmemişti. Bir an sevindim acaba sistemin hatası bedava mı alırız diye. 5 dakika sonra sanki duymuşlar gibi para düştü karttan:ROFL:

@batuhan3707 kesin olmamakla beraber bazı alış-verişlerde karttan ücretin düşmesi 3 günü bulabiliyor benim de başıma gelmişti. Banka ile yaptığım görüşmede bana özellikle VISA ve MasterCard altyapısından kaynaklandığını endişe edilmemesi gerektiğini belirttiler. Hatta kargonuz hazırlanıyor gözükmesine rağmen para çekilmemişti. Bir an sevindim acaba sistemin hatası bedava mı alırız diye. 5 dakika sonra sanki duymuşlar gibi para düştü karttan:ROFL:
Benim alacağım klavye 30 dolar benim de fiyatım artar mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı