Amazon’dan Alınan Ürünlere Gümrük Vergisi Nasıl İşliyor?

lordpeaceful

Hectopat
Arkadaşlar 4 parça eşya satın alacağım. Resimlerini ekledim. Bunlar için gümrük vergisi öder miyim? Belirli bir kesim zaten Amazon fiyatın içine dahil ediyor gümrük masraflarını diyor. Ama bu durum ilginç geldi. Merakımı giderirseniz sevinirim.
589136E5-4A64-4F5E-9389-CC8B5DDD9D36.png
CE5D9122-BCB0-4131-A9E6-07AE6E163FF3.png

Amazon siparişlerinizde en son ödeme kısmına geldiğinizde ödeyeceğiniz rakam içersinde "Shipping ve İmport Fees Deposit " yazar. Yani kargo ve gümrük ücreti. Order total kısmında toplam ödeyeceğiniz rakam yazar. O rakamı ödedikten sonra kapınıza kadar gelmesini beklersiniz. :)
Aldığınız bütün ürünleri sepetime ekledim.

4 ürün 654,96 USD.
Kargo 230,87 USD.
Gümrük 131 USD.

Toplamda 1016,83 USD ediyor. Eğer bu 1016,83 USD'yi öderseniz ürünler kapınıza kadar gelir. Fiyat araştırması yapmadım ama kasa için kargo ücreti çok yüksek çıkıyor. O kadar kargo ücreti vermektense Türkiye içerisinden daha iyi veya aynı kalitede bir kasa almanızı tavsiye ederim. :)

Son düzenleme:
Amazon siparişlerinizde en son ödeme kısmına geldiğinizde ödeyeceğiniz rakam içersinde "Shipping ve İmport Fees Deposit " yazar. Yani kargo ve gümrük ücreti. Order total kısmında toplam ödeyeceğiniz rakam yazar. O rakamı ödedikten sonra kapınıza kadar gelmesini beklersiniz. :)
Aldığınız bütün ürünleri sepetime ekledim.

4 ürün 654,96 USD.
Kargo 230,87 USD.
Gümrük 131 USD.

Toplamda 1016,83 USD ediyor. Eğer bu 1016,83 USD'yi öderseniz ürünler kapınıza kadar gelir. Fiyat araştırması yapmadım ama kasa için kargo ücreti çok yüksek çıkıyor. O kadar kargo ücreti vermektense Türkiye içerisinden daha iyi veya aynı kalitede bir kasa almanızı tavsiye ederim. :)
Ücretsiz Kargo seçeneği arayabilirim 😂

@lordpeaceful Uluslarlarası alışverişlerde hiçbir şekilde ücretsiz kargo alamazsınız. Prime olmanız da bir şey değiştirmez. Büyük ürünleri ülkemizden almak en mantıklısı.

Ücretsiz kargo var, eğer ücretsiz kargo alırsanız sadece gümrük vergisi ödersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu ana kadar Amazon’dan ekran kartı, kulaklık, mouse, mousepad ve klavye aldım 5 farklı ürünü 3 siparişle. Amazon live chatta nedense hiç üşenmedim bir ölücü gibi ısrar ettim ücretsiz kargoda yoksa oradan alışveriş yapmayacağımı kargo dahil olursa Türkiye ile aynı fiyata sahip olacağını söyledim en sonunda ikna olup 3'ünün de kargosunu ücretsiz yaptılar [emoji854]
Kasa, koltuk sandalye monitör gibi büyük ürünlerin kargolarını ücretsiz yapmayacaklarını ise net bir dille belirttiler, bence siz de deneyebilirsiniz. Gümrük vergisi ürünün %20'si kadardır ki zaten sepet kısmında da belirtiliyor ödeme ekranında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ücretsiz kargo var eğer ücretsiz kargp alırsanız sadece gümrük vergisi ödersiniz.

Tekrar ediyorum uluslararası kargoda "Free Shipping" den yararlanamazsınız.

a.png

Gördüğünüz gibi üründe "FREE Shipping" yazıyor.

b.png

Ürünü açıp baktığımızda ise "6.84$" kargo ücreti mevcut.

Sizin dediğiniz durum bölgesel alışverişlerde geçerli.

Ürünü tamamen temsili.

Tekrar ediyorum uluslararası kargoda "Free Shipping" den yararlanamazsınız.

Eki Görüntüle 298652

Gördüğünüz gibi üründe "FREE Shipping" yazıyor.

Eki Görüntüle 298653

Ürünü açıp baktığımızda ise "6.84$" kargo ücreti mevcut.

Sizin dediğiniz durum bölgesel alışverişlerde geçerli.

Ürünü tamamen temsili.

Ücretsiz kargo var iki kargo seçeneği var biri ücretli diğeri standart olan bu kadar insan ücretsiz kargoyu kullanıyor yanlış bilgilendirmeyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı