Amazon'dan Alınan Ürünü Kapıya Getiren Kişi Türk mü?

Swind

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Soru biraz saçma gelebilir, ama kafama takıldı. Amazon'dan birkaç ürün alacağım. Bunu getiren kişi Türk mü oluyor? Bir de Amazon'dan alışveriş yapmayı bilmiyorum. Technopat'ta böyle bir konu açılmış, gördüm, ama yine de başka yerlere bakayım dedim. Bu linkte yazılanlar doğru mu veya herhangi bir eksiği var mı?
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, Türk kargo yetkilileri getiriyor. Alışveriş kolay, adresinizi Türkçe yazıyorsunuz. Ama ç, ğ, ş gibi Türkçe harfler kullanmamanız gerekiyor. Bağcılar yerine Bagcilar yazmak gibi. TC kimlik numaranızı Amazon sistemine girmekte sakınca yok. Ürün kargo prosedürünü hızlandırmış olursunuz. Linke bakmadım, gerek de yok. :)

3 kez alışverişimi yaptım yakın zamanda. Siparişi verince i-parcel firması ile geleceği yazıyor. i-parcel getiriyor hatta sanırım pts firmasının uçağı ile geliyor, pts den de kargo takibi yapılıyor, hatta daha da iyi oluyor; sonrasında ülkemize giriş yapınca yurtiçi kargo teslim alıyor. Bana gelen ürünler hep yurtiçi kargo ile geldi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı