Amazon'dan alınan ürünün adı duyulmamış kargo şirketine verilmesi

Caspianlake

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bakü
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F - Asus Dual Mini RTX 3060 Ti - 2x8GB Kingston Fury Beast 3200mhz - Samsung 980 1TB - Corsair HX750 80+ Platinum - MSI H610M-B - Corsair 4000D - ID SE 214 XT - Dell S2721DGFA.
1 ay once Amazon'dan Corsair RM750X ve baska bir suru bilgisayar parcasi aldim. Diger tum parcalar sorunsuz bir sekilde belirtilen vakitten once geldi. Bir tek PSU haric. 12 Mayıs yaziyordu 12 mayisa kadar bekledim. Australia post global adli sirket ile İspanya'dan Türkiye'ye gonderilecekti. Mayıs'in 10una kadar hiçbir degisiklik olmadi kargo takipte, Mayıs'in 10'unda ise aniden "kargonuz sizinle" yazdi.
Orada "track locally" diye bir dugme vardi, bende daha yeni Türkiye'ye gelmis bir de evime gelecek dedim baktim, sby Express diye adi duyulmamis bir firmaya verilmis. Mayıs'in 12'sinde gelmesi gereken kargo, simdi Amazon'da gecikti ve 26 mayisa kadar gelecek diye gozukuyor. Sby Express'in de ana ofisini aradim aradim acan yok, sonunda havalimani ofisinden birileri acti ve "kargolar gumrukten yeni cekildi, 2 gune sizinle birlikte olur" dedi, ama kargo falan ortalarda yok. Oldu 14 Mayıs ama kargo takipde hala verilen numara ile arattigimda kargo bulunamadi diyor. Bu sby epxress ile kargo alan var mı hiç aranizda? Iptal de edemiyorum gelene kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana da adı duyulmamış kargoyla gönderdiler. Amazon 2. el ürün gönderdi. İade edeceğim ürün için firmanın adresime gelmesini istedim Amazon'dan, olması gereken de bu zaten.
Oturduğum şehirde yokmuş o kargo firması... Adını ilk defa duyuyorum, olmaz tabii.
Amazon gittikçe kalitesizleşiyor.

Bana da adı duyulmamış kargoyla gönderdiler. Amazon 2. el ürün gönderdi. İade edeceğim ürün için firmanın adresime gelmesini istedim Amazon'dan, olması gereken de bu zaten.
Oturduğum şehirde yokmuş o kargo firması... Adını ilk defa duyuyorum, olmaz tabii.
Amazon gittikçe kalitesizleşiyor.
Aramex her ilde bulunmayan, global bir firma. Tenha bir şehirde yaşıyorsanız bu onların sorunu değil. Boş karalama kampanyası yapmayın. Pandemiden önce kapıdan alma diye bir seçenek bile yoktu.

Ekran kartım Amazon Almanya'dan 1 hafta kargo süresiyle teslim aldım. Ayrıca daha pazartesi sorunsuz bir şekilde pazar günü sipariş verip pazartesi teslim ettiler. Saydığınız şikayetlerde haklısınız olmaması gereken şeyler ama diğer sitelerde de bu tarz şikayetler mevcut. Adınız üzüldüm umarım kısa zamanda sorun çözülür. Şikayet Var'a bir yaz yazmanızı öneririm.

Tenha bir şehirde yaşıyorsanız bu onların sorunu değil.
Çok tenha bir yerde yaşıyorum. Everest dağının tepesindeyim.

Aramex, Türkiye'de 15 tane konumda varmış sitelerinde yazdığına göre. 2'si İstanbul'da zaten.
14 şehirde var yani toplam. 81'i 14'e bölersen 5.7 yapıyor.
Yani yaklaşık her 6 şehirden 1 tanesinde var sadece.
Türkiye'nin altıda beşi Las Vegas'taki çöller gibi tenha yani değil mi?

Çok tenha bir yerde yaşıyorum. Everest dağının tepesindeyim.

Aramex, Türkiye'de 15 tane konumda varmış sitelerinde yazdığına göre. 2'si İstanbul'da zaten.
14 şehirde var yani toplam. 81'i 14'e bölersen 5.7 yapıyor.
Yani yaklaşık her 6 şehirden 1 tanesinde var sadece.
Türkiye'nin altıda beşi Las Vegas'taki çöller gibi tenha yani değil mi?
Evet. Büyükşehirlerde yazdıkları gibi. Türkiye'deki tek misyonu uluslararası taşımacılık olan bir firmanın her şehre bayi açması gereksiz bir hareket. Ayrıca Las Vegas bir şehirdir. Kaliforniya'daki çöller demek istedin sanırım?

Amazon kendisi iptal etti, gumrukte takilmis. 1 ay beklettiler sonunda baska bir PSU aldik
Takip numarasından sorguladığımda gümrükten çekilmiştir diyordu. Şimdi gümrükçü ile konuştum gümrükte takılmış ürün. Vergiler hariç 2600 lira ödediğim ürün vergilerle 3000 lira olduğu için 150 euroyu geçiyor ve vergi çıkıyor dedi. Ben de iade ediyorum ürünümü.
Teşekkür ederim ilginiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı