Amazon'dan alışveriş yapma

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
Staj yaparken Vatan sitesine girip i7 8700K fiyatına bakayım dedim fiyat olarak 3.171 TL civarlarında, Amazon'da ise şu anki dolar kuru ile 2 bin civarlarında. Arada devasa fark var. Amazon'a kredi kartı tanımlasak içinde gerekli kadar Türk Lirası olsa satın alma işlemi gerçekleşiyor mu acaba?

Çözüm
Vergi ve kargoyu katmıyorsunuz içine. 461 dolar yapıyor, yaklaşık 2500 TL.
Yeterli miktarda bakiye olduğu sürece alışveriş gerçekleşir.
Vergi ve kargoyu katmıyorsunuz içine. 461 dolar yapıyor, yaklaşık 2500 TL.
Yeterli miktarda bakiye olduğu sürece alışveriş gerçekleşir.

Çözüm
Bazı kargolar ücretsiz biliyorum ama :) yinede 600 tl ucuza gelir. Bir sorum daha var, vergi ve kargolar toplam ne kadar ediyor acaba?
Yanlış hatırlamıyorsam sepette görünüyordu vergiler. 199 dolarlık Oculus Go için 22 dolar vergi ödüyorsun. Türkiye fiyatından 1900 tl ucuz.

O zaman o miktardaki alışverişte gümrüğe takılır diye biliyorum? 300TL'ye TV Box getirtemeyen arkadaşlar vardı
Gümrük vergisini ödeyecegim zaten, üstteki süper moderatör arkadaş yazmış 2 bin liralık işlemci kargo ve vergi dahil 2.5 bin'e geliyor.

O zaman o miktardaki alışverişte gümrüğe takılır diye biliyorum? 300TL'ye TV Box getirtemeyen arkadaşlar vardı
Bildiğim kadarıyla gümrük vergisini de Amazon'a ödüyorsun onlar da senin adına ödüyor. Kalma ihtimali yok yani.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı