Amazon'dan ekran kartı alma

Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Toplamda yaklaşık 675 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu miktarı ödedikten sonra hiçbir sıkıntı çıkmadan ürünü teslim alabilirsiniz.

Öyle değil sonradan tekrar bir şey ekliyorlar. Hocam dün 990 TL monitör her şey dahil aldım. Satın aldıktan sonra 1036 TL oldu.
Zaten toplam fiyatı belirttim. Ürün normalde 560 dolar fakat vergi ve kargo ücreti ile yaklaşık 675 dolar oluyor.

Zaten toplam fiyatı belirttim. Ürün normalde 560 dolar fakat vergi ve kargo ücreti ile yaklaşık 675 dolar oluyor.
Ben de öyle biliyordum. Sonradan saçma bir ücret daha eklediler. Vergi dahil bu ama 50 TL daha ödedim.
upload_2017-10-28_12-35-10.png

Ben de öyle biliyordum. Sonradan saçma bir ücret daha eklediler. Vergi dahil bu ama 50 TL daha ödedim.
Eki Görüntüle 264754
AMAZON.PNG

Belirtilen bu fiyatlar dışında hiçbir ücret ödenmez. Siz ödeme yönteminde para birimini TRY olarak seçtiyseniz, Amazon'un kendi kur değerine göre hesaplanır. Yani bir miktar daha fazla çıkar. Dolar üzerinden ödenmesi gerekir.

Amazon'de Eur ama Amazon.com dolar. Amazon.com daha mantıklı.
Her şeyi yanlış bildiğiniz gibi bunu da yanlış biliyorsunuz. Amazon.de direkt fiyatın üzerine gümrük vergisini koyarak fiyatı oraya veriyor örn:
  • MSI GAMING X 1050 TI: 166 EUR gümrük vergisi eklenmiş şekilde verilen fiyat
  • MSI GAMING X 1050 TI: 170 USD gümrük vergisi eklenmemiş şekilde fiyat
Yani 166 EUR yaklaşık 730 TL civarı. 170 USD ise 644 TL (gümrük vergisi dahil değil). Sepete girdiğimiz de ise fiyatın gümrük vergisi eklenmiş şekli geliyor 214.65 USD = 810 TL, gördüğünüz üzere Amazon.de'den almak daha mantıklı iyi sosyaller.

O yüzden galiba hocam aynen TRY seçmiştim.

Alacağınız ekran kartını lütfen Amazon.com yerine Amazon.de'den alınız böylelikle zarara girmezsiniz.

Ayrıca Amazon.de'den alırsanız bedava kargo hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı