Amazon'dan G27 alırsam gümrük vergisi ne kadar veririm?

yunus emre

Kilopat
Arkadaşlar, amazon sitesinden g27 almak istiyorum bizim paramız ile 445 TL. Şimdi nasıl yapılır ne edilir bilmiyorum. Gümrükte takılır mı? Vergi ile Türkiye fiyat ile aynı paraya mı gelir? Alışveriş yapmış arkadaşlar bildiklerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon'da öncelikle alış veriş yapacağın kişinin diğer alışverişlerine bakmalısın bu bir. İkinci olarak ABD'den alırsan %18 diğer ülkelerden alırsan %20 vergi ödeyeceksin,150 TL'yi geçtiği için. Tavsiye edeceğim en önemli şey ise Free Ship olması yoksa 20 $'da kargoya ödersin. Ürünü alacağın kişinin profiline girip puanlarına bakmayı unutma ve birazda ingilizce bilmen gerekli satıcı ile görüşmek için.

Ankara'da oturuyorum. Adres bilgilerimi girdim. 190$ olan G27 30$ vergi ve 80$ kargo ödeyeceksin. Yaklaşık 650 TL ödeyeceksiniz. Türkiye fiyatının yaklaşık 250-300 TL altına alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almak istediğin ürünleri Türkiye de mutlaka araştır kardeşim. Ebay, Amazon gibi sitelerden alış veriş karlı olmuyor. İnsanlar vergi ve kargo parasını hiç hesaba katmıyor. Olurda arızalı çıkarsa ürün ne yapacaksın?

Birazcık macera ya girdiği doğru.(Macera seni korkutmasın tek yapıcağın parayı paypal veya başka bir şeyden adamlara göndermek ve adresi verip beklemek .) Ama bunun yanında deneyim elde ediceksin ve 200 tl gibi bir para cebinde kalıcak . İşin bu yönüde var...

Free Shipping'de kargo ödemezsin dostum , ödersende 6-10 $ arası değişiyor. Yeni sistemde 1500 Euro yani (4500 küsür) lirayı geçmeyen ürünlerde vergi alınmıyor. Sadece ABD'den gelecek büyük ihtimal %18 bir vergi ödeyeceksin. 199 $'a görmüştüm doğrudan Logitech satıyor onlar kargoda sıkıntı çıkarmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı