Amazon'dan GTX 970 Tabanlı Sistem Toplama

melihbozer

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar Amazon.com'dan sistem toplamak istiyorum. Sizlere birkaç sorum olacak. Öncelikle sistem şöyle;
  • MSI Z97 Gaming 5 Soket 1150 DDR3 3200MHz ($150)
  • Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz ($336)
  • Asus GTX970 Strix GDDR5 4GB 256Bit DX12 ($343)
  • Gskill 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 ($80)
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 7200Rpm 64MB ($55)
  • Samsung 250GB 850 EVO Sata 3.0 ($132)
  • Cooler Master Hyper 212EVO ($33)
  • Corsair CX Series 600Watt 80Plus ($60)
  • Zalman Z3 Plus MidT ATX (Amazon'da 80$, ama Vatan'dan alacağım, Vatan'da 144TL)
Arkadaşlar bu sistem toplamda 1190$, yani yaklaşık 2905TL ediyor. Kasayla beraber 3049TL. Amazon'dan sipariş versem kaç günde gelir? Verdiğim adrese mi gelir? Ve toplamda ne kadar tutar? Gümrük vergisi falan bişeyler duydum. %18 fazladan ücret mi alıyolar? Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Sen sırf o parayı vermekle kalmayıp gümrük vergisini ve + kargo ücretlerinide vereceğini düşünürsek müthiş yüksek bir tutar ödeyeceksin. Etraftan duyduğunuz bilgilerle Amazon'dan ucuza ürün getiriliyor duyurularıyla hareket etmeyin, öncelikle genel bir araştırma yapsaydınız böyle bir şeyin mantıklı olmadığını anlardınız.

Ama Türkiye'den alsam 4000TL'yi çok rahat geçiyor. Amazon.com'dan alsam bu parayı geçer mi?

Lütfen yardım edin arkadaşlar toplam 4000TL'yi geçer mi bu sistem?

3000TL vergi + kargo vs. ile olur sana 6000tl :D Tüm parçaları amazondan getirmek mantıklı değil. Sadece bazı parçaları ucuzluk yakalarsan getirebilirsin ama özellikle büyük parçaları mesela kasanın kargosu gerçekten çok pahalı. Ayrıca gümrükte çok sorun yaşarsın vs. En rahatı Türkiye'den almak.

Bilmeden sağdan soldan duyduklarımızla sallamayalımda konuyu okuyanlar yanlış bilgi sahibi olmasınlar. 75 Euro ve üstüne gümrük vergisi alınıyor ancak bazı ürünlerde nadiren alınmayabiliyor, çoğunda alındığını varsayarsak 75 Euro güncel kur ile 84.622 Usd olduğundan bu fiyatın üstüne vergi alınır.

6000 tl yi nasil hesapladiniz bilmiyorum. Kargoya çok para gitmezse 4000 i gececegini sanmiyorum. Vergilendirme konusunda daha bilgili arkadaslar varsa aydinlatirsa iyi olur.

Kasa hariç, gümrük vergileri ve kargo toplamlarıyla beraber $1461,04. Fiyat tam olarak bu değil ancak hemen hemen bu çünkü SSD stoklarda yoktu ve kendi fiyatı ile gümrük ücretini kendim ekledim genel toplama, bunun yanında kargo ücreti ne kadar olacağını bilmediğimden dolayı çünkü toplu paketlemede daha düşük bir ücret alıyorlar onu eklemedim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı