Amazon'dan Japon yeni ile alışveriş ucuz mudur?

Ambeon

Decapat
Yer
mersin pozcu
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere Japon yeni oldukça düşük bir fiyatta ülkemizde. Şöyle bir şey düşündüm: Acaba Amazon'dan Japon yeni ile alışveriş yapsak örneğin bir AirPods Pro 1,5 liraya geliyor, sizce bu fiyatlar doğru mudur? Bir de eğer alırsak sıkıntı çıkarır mı? Mesela çakma bir AirPods gibi. Bir de gümrük olayı nasıl oluyordur sizce?

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere japon yeni oldukça düşük bir fiyatta ülkemizde. Şöyle bir şey düşündüm: Acaba Amazon'dan japon yeni ile alışveriş yapsak örneğin bir AirPods Pro 1,5 liraya geliyor, sizce bu fiyatlar doğru mudur? Bir de eğer alırsak sıkıntı çıkarır mı? Mesela çakma bir AirPods gibi. Bir de gümrük olayı nasıl oluyordur sizce?

Hocam o 1.5 TL'yi nasıl hesapladığını çok merak ediyorum.

Para birimini çevirirken ufak bir hata yapmışsınız. Amazon'un Japonya sitesinde 20,500 yazıyorsa bu, 20500'dür. 20.500 olarak düşüneceksiniz yani. 20,500 olarak düşünürseniz cidden yanıltıcı bir sayı bulursunuz. Bizim gibi sayıları ayırmak için nokta kullanmayıp virgül kullanıyorlar. Direkt Google üzerinden çevirdiyseniz bu yüzden yanlış çevirmiş. Satıcı güvenilirse sahte ürünle karşılaşmazsınız fakat ödeme aşamasında gümrük vergisi de çıkacaktır.

Japonya'da kuruş için ayrı birim yok. Onların 1 Yen'i bizim 1 kuruş gibi. O yüzden 1 TL eşittir 100 Yen şeklinde hesaplamanız gerek. 100 Yen şu an ki kur ile 8.03 TL ediyor.

Para birimini çevirirken ufak bir hata yapmışsınız. Amazon'un Japonya sitesinde 20,500 yazıyorsa bu, 20500'dür. 20.500 olarak düşüneceksiniz yani. 20,500 olarak düşünürseniz cidden yanıltıcı bir sayı bulursunuz. Bizim gibi sayıları ayırmak için nokta kullanmayıp virgül kullanıyorlar. Direkt Google üzerinden çevirdiyseniz bu yüzden yanlış çevirmiş. Satıcı güvenilirse sahte ürünle karşılaşmazsınız fakat ödeme aşamasında gümrük vergisi de çıkacaktır.

Hmm anladım teşekkür ederim.

Geri
Yukarı