Amazon'dan Laptop Alınır Mı?

Direkt Amazon tarafindan gonderiliyorsa ve gumruk vergili fiyati ile Turkiye fiyati arasinda buyuk fark varsa alinabilir bence. "Proceed to Checkout" secenegi ile ilerlersen kesilecek olan gumruk vergisi+kargo ucretini de gorebilirsin.
Elbette amazon satıcısı dışında hiçbir satıcıdan almam zaten satıcı amazon kargosu ücretsiz ve gümrük ücreti dahil oluyor bildigim kadarıyla ek olarak ödemiyosun ama garantisi 1 yıl o biraz düşündürücü.

Elbette amazon satıcısı dışında hiçbir satıcıdan almam zaten satıcı amazon kargosu ücretsiz ve gümrük ücreti dahil oluyor bildigim kadarıyla ek olarak ödemiyosun ama garantisi 1 yıl o biraz düşündürücü.
Ne gibi düşündürücü. Normal garanti 2 yıl global ise 1 yıl bence gayet yeterli.

Ne gibi düşündürücü. Normal garanti 2 yıl global ise 1 yıl bence gayet yeterli.
Hocam peki GE75 ile GL73 pek fark yok aslında biri 2060 digeri 2070 de sogutma sistemi farklı ve sanki ge75 daha üst segment gibi değil mi ?
Direkt Amazon tarafindan gonderiliyorsa ve gumruk vergili fiyati ile Turkiye fiyati arasinda buyuk fark varsa alinabilir bence. "Proceed to Checkout" secenegi ile ilerlersen kesilecek olan gumruk vergisi+kargo ucretini de gorebilirsin.
Hocam :) Orda 12 bin iken vatanda +20K fiyatı var.

GE75, GL73'e göre üst Segmentte yer alıyor, Sırf ekran kartı farkı için dahi almaya değer.
Servispoint onaylarsa alıcam inşallah başımıza bir sıkıntı çıkarmaz :) Kargosal veya fabrikasyon vs.
Gerçi garantili olucak birşeyi bozuk gelirse servispointten arızalı raporu ile degiştirirler de sabırsız bir insanım :D yarın iade için kargoya vericem adamlara gidecekte rapor gelcekte hepsiburada parayı verecekte sipariş vercemde bilgisayar gelcek iş uzun.
GE75, GL73'e göre üst Segmentte yer alıyor, Sırf ekran kartı farkı için dahi almaya değer.
Hocam bununun satıcın degilmiş yorumlara bakarsanz XOTİX PC diye biri yorumları cevaplıyor.

Son düzenleme:
Klavyeyi dert etme ben 5 sene İngiltere'den aldığım bir laptopu kullandım. Hiçbir sıkıntı olmuyor. Zaten sık kullandığın tuşlar aynı. Ama vergileri ödeyince aradaki fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum.

O fiyata vergi ve kargo %99 ihtimalle dahil degil hocam. Odeme ekraninda yaklasik bi $400 daha biner ustune.

Klavyeyi dert etme ben 5 sene İngiltere'den aldığım bir laptopu kullandım. Hiçbir sıkıntı olmuyor. Zaten sık kullandığın tuşlar aynı. Ama vergileri ödeyince aradaki fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum.
Amazon dahil dedi vergi konusunda.
O fiyata vergi ve kargo %99 ihtimalle dahil degil hocam. Odeme ekraninda yaklasik bi $400 daha biner ustune.
FreeShipping ama satıcısı amazon görünüyor fakat yorumlara farklı bir satıcı cevap veriyor kafam karıştı.
Amazon ile telefonda görüştük gümrük ücretleri dahil değilmiş dahil olunca 15.800 yapıyor ve amazon dolar kuru şuan 1 USD = 6.4357591014 TRY

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı