Amazon’dan Monitör Almak

CmT34

Hectopat
Herkese merhaba.

Malum Türkiye’de monitör çeşitliliği biraz zayıf. LG marka bir kaç monitörle ilgileniyorum. Ama maalesef Türkiye’de satışı yok. Amazon’dan almayı düşünüyorum.
Parasında ya da gümrüğünde değilim ama gelen ürün sağlam gelir mi o konuda tedirginim. Malum monitör ufak bir şey değil. (Bu arada almayı düşündüğüm monitör 32”)
Daha önce monitör alan arkadaşlar varsa tecrübelerini yazarlarsa sevinirim.

Sağlam gelmesi konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok defa amazon.com'dan alışveriş yaptım bırakın ürünü kutu bile en ufak bir deformasyona uğramadan geldi elime. Aramex ile geldi hepsi. Tek handikap bu konuda yüksek kargo ücreti olur. Monitör, kasa gibi ürünlerin kargo ücretleri epey yüksek oluyor boyutlarından dolayı.

Kargo fiyatını geçtim günümüz monitörlerinin çoğunda ya ışık sızması ya da color banding olayları oluyor bu durumda iade ve değişim için bekleme süresi olacaktır. Bunları göze almanız lazım

Türkiye şubesini bilmiyorum fakat ürün sorunlu geldiğinde sizi çok uğraştırmayan müşteri odaklı bir firma Amazon. Bence sorun etmeyin.

Sağlam gelmesi konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok defa amazon.com'dan alışveriş yaptım bırakın ürünü kutu bile en ufak bir deformasyona uğramadan geldi elime. Aramex ile geldi hepsi. Tek handikap bu konuda yüksek kargo ücreti olur. Monitör, kasa gibi ürünlerin kargo ücretleri epey yüksek oluyor boyutlarından dolayı.

1090 $ monitör için 384$ masraf çıkartmış Amazon. Biraz tuzlu tabi ama monitör tr de satılacak olsa zaten o fiyatlarda olurdu sanırım.

Kargo fiyatını geçtim günümüz monitörlerinin çoğunda ya ışık sızması ya da color banding olayları oluyor bu durumda iade ve değişim için bekleme süresi olacaktır. Bunları göze almanız lazım

O konudada bir kaç yorum vardı almayı düşündüğüm üründe. Alanlarda pixel problemi, hasar tarzı yorumlarda bulunmuşlar. Tek tedirgin olduğum nokta açıkcası.

Arkadaşlar Amazon’dan almayı düşündüğüm monitör LG 32UL950 modeli. Bir arkadaşımda Türkiye’de paralel ithalat olarak satılan
DELL U3219Q modelini al dedi. En azından gider kendi elinle alırsın dedi.
Benim için renkler çok önemli.
Monitör bilgisi olan arkadaşlar sizce iki monitör arasında çok büyük farklar varmıdır?

Arkadaşlar Amazon’dan almayı düşündüğüm monitör LG 32UL950 modeli. Bir arkadaşımda Türkiye’de paralel ithalat olarak satılan
DELL U3219Q modelini al dedi. En azından gider kendi elinle alırsın dedi.
Benim için renkler çok önemli.
Monitör bilgisi olan arkadaşlar sizce iki monitör arasında çok büyük farklar varmıdır?
Aralarında çok az fark var. LG FreeSync teknolojisine sahip fakat Dell değil. Ergonomi bakımında ise Dell daha iyi görünüyor LG den. Kısaca FreeSync önemli mi değil mi sizin için bu önemli. Oyun oynuyor musunuz? 400$ shipping ücreti vermek yerine ben Dell tercih ederdim doğrusu.

Aralarında çok az fark var. LG FreeSync teknolojisine sahip fakat Dell değil. Ergonomi bakımında ise Dell daha iyi görünüyor LG den. Kısaca FreeSync önemli mi değil mi sizin için bu önemli. Oyun oynuyor musunuz? 400$ shipping ücreti vermek yerine ben Dell tercih ederdim doğrusu.

Bir PUBG oda telefondan [emoji854].
Pcde oyun oynamıyorum.
Macbookproya bağlı olacak zaten. Grafik ve pattern tasarımı yapıyorum. En önemli kriter renk doğruluğu benim için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı