Amazon'dan taksitli olarak alınan ürünün iadesi nasıl yapılır?

Madawc

Kilopat
Yer
Sakarya
Selam. Amazon TR'den pazartesi gunu Prime kampanyasindan monitör aldim dun geldi. Monitor sorunsuz sikintisiz fakat bana buyuk geldi ve iade etmek istiyorum. Monitoru kredi kartimdan 6 taksit faizsiz sekilde aldim ve ilk taksitini dun odedim. Iade islemi baslatip yarin gondermek istiyorum. Iade islemi taksitli alisverislerde nasıl isliyor acaba? İlk taksitimi direkt ana vadesiz hesabimdan yaptim bu arada. O tutar vadesiz hesabima kalani kredi kartima mi yatacak? Aydinlatir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Amazon TR'den pazartesi gunu Prime kampanyasindan monitör aldim dun geldi. Monitor sorunsuz sikintisiz fakat bana buyuk geldi ve iade etmek istiyorum. Monitoru kredi kartimdan 6 taksit faizsiz sekilde aldim ve ilk taksitini dun odedim. Iade islemi baslatip yarin gondermek istiyorum. Iade islemi taksitli alisverislerde nasıl isliyor acaba? İlk taksitimi direkt ana vadesiz hesabimdan yaptim bu arada. O tutar vadesiz hesabima kalani kredi kartima mi yatacak? Aydinlatir misiniz?

Eğer 1 ayı geçmediyse aldığın ürün kolayca iade işlemlerini başlatabilirsin. Amazon hiçbir şekilde zorluk çıkarmaz ve toplam ne kadar çekildiyse hesabından diyelim 3000 TL o tutar hesabına aktarılır. Daha detaylı bilgi isterim diyorsan Müşteri hizmetlerine yaz Amazon'un he türlü yardımcı olurlar.

Taksit tutarı her ay iade edilir.

Hepsi kredi kartina iade olur sanırım, yani banka hesabına nakit iadesi olmaz.

Eğer 1 ayı geçmediyse aldığın ürün kolayca iade işlemlerini başlatabilirsin. Amazon hiçbir şekilde zorluk çıkarmaz ve toplam ne kadar çekildiyse hesabından diyelim 3000 TL o tutar hesabına aktarılır. Daha detaylı bilgi isterim diyorsan müşteri hizmetlerine yaz Amazon'un he türlü yardımcı olurlar.

Taksit tutarı her ay iade edilir.

Hepsi kredi kartina iade olur sanırım, yani banka hesabına nakit iadesi olmaz.

Taksit tutarı şeklinde her ay iade oluyor benim bildiğim bu.

Peki dediginiz gibi her ay taksitli sekildi geliyorsa ben yeniden taksitli bir monitor alsam bu kredi kartima olumsuz bir şey yansitir mi yani demek istedigim o tutar kendiliginden zaten kredi kartinin bakiyesine eklenecek ben ekstradan bir taksit baslattigimda bana ek bir tutar eklenmez sanirim aylik odeme falan ek masraf olmaz diye dusunuyorum. Kusura bakmayin ilk defa taksitli alisveriste iade yapiyorum mazur gorun :)

Peki dediginiz gibi her ay taksitli sekildi geliyorsa ben yeniden taksitli bir monitor alsam bu kredi kartima olumsuz bir şey yansitir mi yani demek istedigim o tutar kendiliginden zaten kredi kartinin bakiyesine eklenecek ben ekstradan bir taksit baslattigimda bana ek bir tutar eklenmez sanirim aylik odeme falan ek masraf olmaz diye dusunuyorum. Kusura bakmayin ilk defa taksitli alisveriste iade yapiyorum mazur gorun :)

Hiçbir şey olmaz alışverişine devam edebilirsin.

Zaten taksitli bir çekim olduğu için, her ay kaç taksidin ücreti ne kadarsa o para çıkar ve anında geri girer. Yani aylık olarak gelecek gene o.

Hocam taksitle mi iade yapıldı? Aynı durumu bende yaşıyorum şuanda da. @Madawc

Hocam taksitle mi iade yapıldı? Aynı durumu bende yaşıyorum şu anda da. @Madawc

Direk bakiyem arttı hocam taksitle falan gelmedi. Hatta 1-2 gün içinde oldu bu olay ben de şaşırdım. Tabii konu amazon olunca şaşırmamak lazım bu durumlara düşeceğimi bildiğim için amazonu tercih ettim pişman olmadım :)

Geri
Yukarı