Amazon'dan Ürün Alma Süreci

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
Birkaç sorum olacaktı. Biraz bilgisizim yurt dışından alışveriş konusunda kusura bakmayın.
İnternette kulaklık ararken Amazon'da fiyatların çok uygun olduğunu gördüm. Neden böyle? Mesela Türkiye'de 600-700TL olan Void Pro Amazon'da 49 dolar. (263TL)
https://www.amazon.com/CORSAIR-VOID...SY340_FMwebp_QL65&keywords=7.1+gaming+headset
2. el falan mı? Veya gümrükte vergi falan mı ödüyoruz?
İkinci olarak nereden teslim alıyoruz? Mesela evde değildik kurye geldiğinde. Nereye gidip alıyoruz kargomuzu?
Bir de ben birkaç şey daha almak istiyorum. Ne kadar sürede geliyor aldıklarımız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün sıfır, 2. el değil. Ama o kargo ve vergi hariç fiyatı. 49$ için yaklaşık 10$ vergi ödeyeceksiniz. Yaklaşık 15-20$’da kargo ödersiniz. Yani size 450-500₺’ye falan patlar o :) Ürün yazdığınız adrese, kapınıza kadar geliyor. Evde yoksanız şubeden alıyorsunuz. Ama max 3 gün içerisinde almanızı öneririm. Paket tekrar geri gidiyor yoksa. Benim Amerika siparişim 10, Almanya siparişim 9 günde geldi.

Gümrükte vergi ödeniyor ama 25 dolar üstü olması gerekiyor vergi için, amazon da son adım da size kargo ücretini gösteriyor onunla beraber toplamanız lazım, genelde amazon sizden gümrük vergisini de keser eğer gümrükte vergi kesilmez ise gümrük vergisi de tekrardan iade ediliyor.Toplam da 76 dolara geliyor size.

Ürün sıfır, 2. el değil. Ama o kargo ve vergi hariç fiyatı. 49$ için yaklaşık 10$ vergi ödeyeceksiniz. Yaklaşık 15-20$’da kargo ödersiniz. Yani size 450-500₺’ye falan patlar o :) Ürün yazdığınız adrese, kapınıza kadar geliyor. Evde yoksanız şubeden alıyorsunuz. Ama max 3 gün içerisinde almanızı öneririm. Paket tekrar geri gidiyor yoksa.
Kac gun de gelir tahminen? Ben islemci almayi dusunuyorum bayagi bir ucuza denk geliyor. Ryzen 2200g veya i3-8100.

Kulaklık için ödeyeceğiniz toplam tutar 76.30 Dolar. Aşağı yukarı 420 TL yapıyor.
Türkiye'de genelde Aramex ile çalışıyor Amazon. Benim aldığım bütün ürünler Aramex ile geldi.

asdasdasd.JPG

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı