Amazon'dan Ürün Alma Süreci

Tam tersi :) Euro/Dolar’ı TL’ye çevirteceksiniz. Bankanız %1,5 komisyon alıyor. Mesela dolar kuru 5₺ ise 5,07₺ üzerinden hesaplıyor. Alışverişi sakın İninal ile yapmayın. Kendileri %7 civarı komisyon alıyor.

Sipariş ekranına gelince kargo ücreti çıkıyor maalesef. Türkiye’ye ücretsiz gönderim tamamen kalktı. Kendim ürün alırken de kargo ücreti ödedim.
Evet haklısınız şimdi kontrol ettim. Bu şekilde Amazon.de üstünden daha uyguna gelebileceğini sanmıyorum çoğu ürünün.

Evet haklısınız şimdi kontrol ettim. Bu şekilde Amazon.de üstünden daha uyguna gelebileceğini sanmıyorum çoğu ürünün.
Üründen ürüne değişiyor. Mesela indirim olmadıkça PSU’lar .de üzerinde daha ucuz.
Amazon.de'de Hyperx Cloud II 400 TL'ye geliyor. TR'de 600 TL. Kargo ücretsiz yazıyor.
https://www.amazon.de/Kingston-HyperX-Cloud-Gaming-Kopfhörer/dp/B00SAYCXWG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1545071251&sr=8-1&keywords=hyperx+cloud+2

Gözden kaçırdığım bir şey mi var?

varmış: Bu ürün Türkiye adresine teslim edilemiyor.
Kısa ve öz olarak açıklayayım: Yurtdışı tabanlı hiçbir Amazon sitesinde kargo bedava değil.

O kırmızı yazıyı dikkate almayın. Ödeme ekranına kadar geliyorsanız ürün Türkiye’ye gönderilebiliyor demektir. Amazon.de üzerinde öyle bir hata mevcut.

Ekran Görüntüsü (1).png

İthalat ücreti depozitosu ekleniyor işte yanılıyor muyum?

Ürün anasayfasında 65€ yazıyordu. Normalde ürünün saf fiyatı 54€ imiş. 9 küsür €’da vergi binerek 65€ yapıyor. Yani anasayfadaki fiyata vergi dahil. Neyse ben sizin aklınızı karıştırmayayım :)
Yani ödeme ekranında aslında karşımıza sadece ekstra olarak kargo ücreti çıkıyor. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı