Amazon'dan Xbox alınmalı mı?

Buğra Aygün

Decapat
Amazon'dan Xbox almaya karar verdim. Baktım Türkiye'de daha pahalı ama şöyle bir şey de var, gümrüğe takılır mı? 239$ dolar tutuyor, öderken gümrük vergisi alıyor zaten Amazon ama gümrük problemi yaşar mıyım? Yine de gümrüğe takılırsa işim zor olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öderken dediğiniz gibi vergi ve kargo ücretini ödüyorsunuz. Normal kargo ile geliyorsa hiçbir şey yapmanıza gerek yok.
Hızlı kargoyla geliyorsa, gümrüğe girdiğinde gümrük işlemleri için yetki vermeniz gerekiyor. Onda da arayıp bilgilendiriyorlar zaten. Ek bir ücret ödemeyeceksiniz.

Öderken dediğiniz gibi vergi ve kargo ücretini ödüyorsunuz. Normal kargo ile geliyorsa hiçbir şey yapmanıza gerek yok.
Hızlı kargoyla geliyorsa, gümrüğe girdiğinde gümrük işlemleri için yetki vermeniz gerekiyor. Onda da arayıp bilgilendiriyorlar zaten. Ek bir ücret ödemeyeceksiniz.
Baktım da Amazon Global normal shipping yazıyordu Türkiyeye girince hangi kargoyla gelir bilmiyorum ama başka sayfalarda takılır diyip duruyolar vergisini ödediğim için gümrükte takılmaz diye düşünüyorum ben ama takılırsa nasıl alıcam ben Bartında oturmaktayım ürünü burdaki gümrük müdürlüğüne mi yollıcaklar,teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı