Amazon'un Türkiye'ye İşlemci Göndermemesi

TheMatrixHasYou

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Amazon internet sitesinden işlemci seçtiğim zaman(i7 6700 Ryzen 160 vs.) bu ürün Türkiye'ye gönderilemiyor uyarısı alıyorum. Amazon Türkiye'ye işlemci göndermiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu nereden çıktı? Sol tarafta filtreleme kısmından İnternational Shipping altından Ship To Turkey seçeneğini tıklat. Türkiye'ye kargolanabilen ürünler çıkacaktır.

Son düzenleme:
Kargo bedava olarak gördüğün şeyler ülke içine kargo bedava ürünler, adam 2500 km öteye neden kargo bedava yapsın ki? Ayrıca illa ki vergi ve kargo depozitosu çekecekler, bu depozito, ürünün gümrüğe takılması halinde vergi kadar ödenir. Depozito yoksa kork, o ürün gümrükte kalır.

Hocam sen çok bilmiyorsun galiba durumu. Amazon.de Türkiye destekli kargo gönderiyor. Bu kargolar bedava ayrıca depozito var. Amazon.com da kargolar bedava değil çok yüksek ücret istiyorlar. Depozito yine var. Farkında değil millet ama amazon bir çok ürünü Türkiye'ye gönderimi kapatmış bu gün araştırdım öğrendim. Sebebi Türkiye'deki firmaların uyguladığı baskıdan kaynaklanıyor.

Amazon.de üzerinden belirli ülkelere -Türkiye yok- ücretsiz kargo desteği var. Ben yetkililer ile iletişime geçip bizzat sordum. Amazon.com ise 1 sefere mahsus kargo ücretini geri iade edebiliyor o da şansına.

Son düzenleme:
Evet ürün açık ama kargo miktarı ile buradaki fiyatı geçiyor. Türkiye'deki firmalar baskı yapıyor ana satıcılara örneğin MSI. Kur çok yüksek olduğu için buradaki stokları eritemiyorlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı