Amazon'un Türkiye'ye İşlemci Göndermemesi

Hayır geçmiyor? Hangi üründen bahsettiğinizi söyler misiniz? Amazon'u devamlı takip ederim ve depozito alınmış haliyle bile TR fiyatlarından daha ucuz, ki depozito'nun geri ödenme ihtimali de var.

Kardeşim i7 7700 sipariş etmeye kalktım. Sinerjide 1296 TL ye gelen işlemci .de uzantısız amazonda(Amerika uzantılı) 1378'e geliyor kargo ücreti ve depozito yüzünden. Avrupa uzantılı olanda da zaten bir sürü ürünü Türkiye'ye gönderilemiyor uyarısı koymuşlar.

Amazon.de üzerinden belirli ülkelere -Türkiye yok- ücretsiz kargo desteği var. Ben yetkililer ile iletişime geçip bizzat sordum. Amazon.com ise 1 sefere mahsus kargo ücretini geri iade edebiliyor o da şansına.

1 sefere mahsus değil :D Şuana kadar amazondan 5in üzerinde alışveriş yaptım neredeyse hepsinde ücretsiz kargo yaptırdım çoğu da 2-4 gün :D

Kardeşim i7 7700 sipariş etmeye kalktım. Sinerjide 1296 TL ye gelen işlemci .de uzantısız amazonda(Amerika uzantılı) 1378'e geliyor kargo ücreti ve depozito yüzünden. Avrupa uzantılı olanda da zaten bir sürü ürünü Türkiye'ye gönderilemiyor uyarısı koymuşlar.
Amazonda yüzlerce satıcı var. Kimisi 1500 tlden satar kimisi 1200 tlden. Tek bir satıcıya baktıysanız ben napabilirim?

Satıcı olarak amazondan bakıyoruz sadece, diğerlerinde problem ihtimali yüksek olduğu için.
Geç de olsa şöyle bir bilgi vereyim. Mayıs 6'da Amd R5 1600'ü sipariş geçtim. 3 gün sonra ise stoklar eridi ve işlemcinin Türkiye'ye gönderimi kapatıldı. Aynı şekilde diğer işlemcilerede yaptılar. Ne için bu karar alındı bilmiyorum ama 6 Mayıs'ta sipariş verdim ve hala daha gelmesini bekliyorum bende.

Amazon.de adresinde bazı küçük sorunlar var. Ürün sitesinde Türkiye'ye gönderilmiyor yazıyor ancak sepete atıp ilerlerseniz alabiliyorsunuz. Deneyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı