Amblight'ın neden muadili yok?

muhammetaci

Hectopat
Evet, başlıkta belirttiğim gibi Amblight'ın neden muadili yok? Philips tekel duruma düşmüş, fiyatları arşa çıkarmış 2 metre LED 700TL, sycn box 2500TL şaka gibi! LG TV'ye amblight yapmak istiyorum, TV'nin fiyatını ikiye katlıyor sinir oldum. Philips dışında bir yöntemi var mı yardımcı olabilir misiniz?

Hue pahalı ve gereksiz bir ürün serisi.
İnstagram'da 50 TL'ye falan satanlar olması lazım ama kalitesi tartışılır.
Ambilight yazıp bakabilirsin sayfalara.

Sese duyarlı monitör ledlerinden kullanabilirsiniz ancak görüntüye göre renk oluşmasını unutun. Onun dışında tv arkasında kumandalı herhangi bir led takıp üzerine yarı şeffaf bir bant kaplarsanız renk daha yumuşak olacak ve tatmin edecektir.

Bu konuyu ben de merak ediyorum. Bu teknolojinin hakları tamamen Philips'e ait olabilir mi ? Yoksa dünya devi markalar bu kadar isteğe karşı tekel olmasına izin vermez diye düşünüyorum. Zamanında herkes Android ve Philips'ten kaçıyordu TV konusunda. 3 yıldır kullanıyorum bu tür artıları da cabası.

Hue pahalı ve gereksiz bir ürün serisi.
İnstagram'da 50 TL'ye falan satanlar olması lazım ama kalitesi tartışılır.
Ambilight yazıp bakabilirsin sayfalara.
Pahalı ama gereksiz değil. Ben bayılıyorum şahsen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sese duyarlı monitör ledlerinden kullanabilirsiniz ancak görüntüye göre renk oluşmasını unutun. Onun dışında TV arkasında kumandalı herhangi bir LED takıp üzerine yarı şeffaf bir bant kaplarsanız renk daha yumuşak olacak ve tatmin edecektir.

Bilgisayarda Arduino ile yapılabiliyor aslında. Olmazsa PC bağlayıp kullanacağım da ne kadar kullanışlı olur bilemiyorum ama denemeye değer, 90TL falan zaten LED'in 5 metresi herkes Philips gibi insafsız değil.

Uzun zamandır bu konuda Philips dışında öne çıkan marka göremedim. Bu ışıklandırma konusunda Ar-Ge'ye en fazla yatırım yapan firma olduğunu düşünüyorum ve bunun da hem payını alıyor hem de hakkını veriyor. Dediğiniz gibi muadili olması son kullanıcı açısından daha yararlı oalcaktır. Özellikle fiyat rekabeti açısından.

El yapımı ambilight.

DEE92E53-1726-4407-B8C7-A97BF5475699.jpeg

Yapanları var lakin Philips kadar tatmin edici değil. Philips dinamik aydınlatma da dünya öncüsü. Daha şimdikiler yeni statik çalışmalarına başladı.

Pahalı ama gereksiz değil. Ben bayılıyorum şahsen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarda Arduino ile yapılabiliyor aslında. Olmazsa PC bağlayıp kullanacağım da ne kadar kullanışlı olur bilemiyorum ama denemeye değer, 90TL falan zaten LED'in 5 metresi herkes Philips gibi insafsız değil.
Gereksizi lafın gelişi dedim.
2 metre LED'e 600 TL vermek gereksiz gerçi.
Çok pahalı, yabancılarda da pahalı. Kesinlikle alınmaz. Üstelik 1 ürünle kurtulamıyorsunuz; Bridge al, bir ampül daha al. Bunları almışken şu odaya da alayım ekosistem yapayım derken ooo.

Yeni konular

Geri
Yukarı