AMD, 22H2 Sürücüsüyle OpenGL Performansını Artırıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD-Software-Adrenalin-Surucu-Driver.jpg

DirectX 11, DirectX 12, Vulkan ve OpenGL gibi çeşitli API’ler arasında seçim yapmanıza izin veren sentetik kıyaslamalarda da görüldüğü gibi, AMD uzun süredir OpenGL grafik performansında NVIDIA’nın gerisinde kalıyordu. Ancak işler yakındaki bir sürücüyle değişebilir. Microsoft, Windows 11 için yeni 22H2 Insider derlemelerinde 31.0.12000.20010 sürümlü önizleme UWP sürücüsünü sunmaya başladı. Sürücü paketi görünüşe göre OpenGL […]

Devamı: AMD, 22H2 Sürücüsüyle OpenGL Performansını Artırıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

AMD sistemlerdeki Windows 11 TPM Bug'ı ne zaman giderilecek? Azaltılmış durumda ama hala geçmiş değil. Çok sinir bozucu bir şey.

Henüz kullanmayan oyunlar da var.
Kullanan oyun sayısı her geçen gün artıyor. Vulkan'la çalışan oyunlar OpenGL'yi her türlü ezip geçiyor. Wine'da DX-VK çeviricisi ile çalıştırılan oyunlar neredeyse Windows'daki ile eş performansta çalışıyor.

OpenGL ve Vulkan performansını arttırmaya yönelik girişimlerini yapan AMD mühendis abilerime teşekkür ederim.

Sayelerinde FSR ile yeni oyunları, kötü sistemimde deneyim ettim, bitirdim ve keyif aldım.

OpenGL ile de bir çok güzel oyunu Yuzu emülatörde deneyeceğim inşallah. Bazı oyunlar Vulkan API'de kötü çalışıyor Yuzu'da Örneğin Diablo 2. Vulkan 24 FPS, Open GL: 40 FPS veriyor.
OpenGL daha iyi. Gelişirse daha da güzel oynarım.
Kullanan oyun sayısı her geçen gün artıyor. Vulkan'la çalışan oyunlar OpenGL'yi her türlü ezip geçiyor. Wine'da DX-VK çeviricisi ile çalıştırılan oyunlar neredeyse Windows'daki ile eş performansta çalışıyor.
Hepsini ezmiyor. Emüle bir çok oyunda OpenGL ön planda.

Ben OGL daha iyi demedim zaten. Sonuçta hala Vulkan desteklemeyen oyun var mı, var hatta biraz fazla var. Vulkan tabi ki daha iyi fakat OGL de önemli.

Geri
Yukarı