AMD 24.3.1 güncellemesi yapıldıktan sonra bilgisayar açılmamaya başladı

Maxtoric

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar gelen güncellemeyi yaptım yeniden başlattım bilgisayar yuvarlak şey döndükten sonra DisplayPort sinyal yok yazıp ekran gelmiyor. Maalesef güvenli moda ne yaptıysam giremedim USB takıyorum ama kurtarma kısmında sıfırla var ne de başlangıç seçenekleri var. Ne yapacağım?

Arkadaşlar gelen güncellemeyi yaptım yeniden başlattım bilgisayar yuvarlak şey döndükten sonra DisplayPort sinyal yok yazıp ekran gelmiyor. Maalesef güvenli moda ne yaptıysam giremedim USB takıyorum ama kurtarma kısmında sıfırla var ne de başlangıç seçenekleri var. Ne yapacağım?

Ekran kartını güncellerken indir butonuna basıp yüklemeyin direk, önce sürücüleri kaldırın sonra sitesinden indirip kurun.

Sistemi açıp, logoyu gördükten sonra butona basılı tutup kapatın, bunu 3 kere yapın, 4. Açışınızda kurtarma ekranı gelecek.

Güvenli modda sürücüyü kaldırıp sistemi yeniden başlatacaksınız, normal açılınca chipset sürücüsünü kurup yeniden başlatın, tekrar AMD sürücüsünü kurun düzelecektir.

Onboard'dan görüntü alabiliyor musunuz?
Maalesef işlemcim F olduğu için giremiyorum.

Ekran kartını güncellerken indir butonuna basıp yüklemeyin direk, önce sürücüleri kaldırın sonra sitesinden indirip kurun.
Gitti artık yapacağım bir şey yok.

Sistemi açıp, logoyu gördükten sonra butona basılı tutup kapatın, bunu 3 kere yapın, 4. Açışınızda kurtarma ekranı gelecek.

Güvenli modda sürücüyü kaldırıp sistemi yeniden başlatacaksınız, normal açılınca chipset sürücüsünü kurup yeniden başlatın, tekrar AMD sürücüsünü kurun düzelecektir.
Deniyorum fakat F1 basınca görüntü gelmiyor. Bekleyince de kendini kapatıyor. Başlangıç ayarlarından güvenli moda girmek isteyince gigabyte yazısında kalıyor. Altta BIOS bilgilendirmesi olan yazılarda yok. Kartım yanmış olabilir mi?

Son düzenleme:

Deniyorum fakat F1 basınca görüntü gelmiyor. Bekleyince de kendini kapatıyor. Başlangıç ayarlarından güvenli moda girmek isteyince gigabyte yazısında kalıyor. Altta BIOS bilgilendirmesi olan yazılarda yok. Kartım yanmış olabilir mi?
Bundan sonra dikkat edersiniz.

Bundan sonra dikkat edersiniz.
10 bin liralık kart artık dikkat ederim ama amdnin bunlara sebep olmasını bilemiyorum.

Bu arada steelseries klavyem var. Klavyem aniden efekti kesip Steelseries GG'nin efektine geçiyor yani programlar arkada çalışıyor ama görüntü yok.

Böyle olmayacak güvenli moda bastım gigabyte yazısında kalıyor sıfırlama da yapamıyorum tek çare format kaldı.

Son düzenleme:

Deniyorum fakat F1 basınca görüntü gelmiyor. Bekleyince de kendini kapatıyor. Başlangıç ayarlarından güvenli moda girmek isteyince Gigabyte yazısında kalıyor. Altta BIOS bilgilendirmesi olan yazılarda yok. Kartım yanmış olabilir mi?

F1 ile işiniz yok, dediğimi yapıp kurtarma ekranına gireceksiniz, oradan sorun gider, gelişmiş seçenekler, başlatma şeçeneklerini seçip yeniden başlatacaksınız, güvenli mod seçim ekranı gelecek.

10 bin liralık kart artık dikkat ederim ama AMD'nin bunlara sebep olmasını bilemiyorum.

Bu arada SteelSeries klavyem var. Klavyem aniden efekti kesip SteelSeries GG'nin efektine geçiyor yani programlar arkada çalışıyor ama görüntü yok.

Böyle olmayacak güvenli moda bastım Gigabyte yazısında kalıyor sıfırlama da yapamıyorum tek çare format kaldı.

Dediğin gibi normalde olmaması lazım; ama sürüm sıkıntılı değil yani format attıktan sonra kurabilirsin.

Dediğin gibi normalde olmaması lazım; ama sürüm sıkıntılı değil yani format attıktan sonra kurabilirsin.

Hocam şimdi önemli bilgilerim olduğu için boş HDD'ye Windows 10 kurdum ancak orada DDU açılınca M.2 SSD'deki sürücüleri değil HDD'deki Basic driveri görüyor DDU'nun M.2 SSD yani Windows 11'deki driverini görmesini nasıl sağlayabilirim? Bir bilginiz var mı? Yok ise yeni konu açacağım.

F1 ile işiniz yok, dediğimi yapıp kurtarma ekranına gireceksiniz, oradan sorun gider, gelişmiş seçenekler, başlatma şeçeneklerini seçip yeniden başlatacaksınız, güvenli mod seçim ekranı gelecek.

Dediğim gibi kurtarma ekranı dediğim fail ekranı kurtarma ekranı için F1, Enter ile yeniden dene gibi fonksiyonlar yazıyor sadece. Başka HDD'ye Windows 10 kurdum sorunsuz açıldı ama M.2 SSD hala aynı. Formatlamak istemiyorum ama oradaki driveri nasıl sileceğimi bilmiyorum. Windows 11'deki güvenli mod gibi bie çok şeye giremiyorum driver yüzünden. Görüntü vermiyor.

Geri
Yukarı