AMD 3800X ve RX 5700 XT sistem ekrana görüntü gelmiyor

barisbehram

Decapat
Merhabalar yeni bir sistem topladım. Dün gece kurulumunu yaptım fakat enteresan şeyler oluyor. Bilgisayar çalışıyor fakat ekran görüntü gelmiyor. RAM'lerin yerini değiştiriyorum çalışıyor, tekrar kapatıp açıyorum ekrana gene görüntü gelmiyor. Tekrar RAM'leri değitiriyorum görüntü geliyor.

BIOS son sürüme güncelledim sorun devam etmekte.

Bu gün ekran kartını ve RAM'leri başka (Intel sistem) bilgisayara taktım sorunsuz çalışmakta. Sorunun anakart ta olduğunu düşünüyorum. Ne yapmam gerek hangi yolu izlemem gerek :(

İşlemci: AMD 3800X.
Anakart: Gigabyte X570 ud.
RAM: G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z 3600MHz.
Ekran kartı: RX 5700XT ASUS.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kablonuzu ekran kartına takmamış olabilirsiniz. Bende ilk başta böyle birşey yaşamıştım. Meğersem yanlış yere takıyormuşum. Ekran kartının olduğu kısma mı takıyorsunuz yoksa anakartın olduğu kısım mı?

Aynı sorun var yeni sistemimde 5500 XT var. Siz sorunu çözebildiniz mi?
yok hocam çözemedim anakartı iade ettim msı x570 a-pro alacağım sizin pc özellikleri nedir
Driver'dan olabilir.
sistem açılmıyor ki driverden olsun
Hocam kablonuzu ekran kartına takmamış olabilirsiniz. Bende ilk başta böyle birşey yaşamıştım. Meğersem yanlış yere takıyormuşum. Ekran kartının olduğu kısma mı takıyorsunuz yoksa anakartın olduğu kısım mı?
ekran katı hocam .

Ben sorunu bugün itibari ile çözdüm. İşlemci sorunluymuş. Sisteme başka bir işlemci taktık görüntü aldık. Emin olmak için benim işlemcimi diğer sisteme taktık ve görüntü alamadık yine.
bende görüntü geliyordu. biosa girebiliyorum. hatta windows dahi kurdum fakat kapatıp açınca soru yaşıyorum. ekrana görüntü gelmiyor. ram leri sök tak yapıp yerlerini değiştiriyorum sorun düzeliyor . gene kapatınca gene aynı sorunla karşılaşıyorum. sendeki sorun böylemiydi yoksa hiç mi gelmiyordu görüntü. birde kullandığın psu nedir ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı