Amd 4670m 7400m oldu

Emre Sancar

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Ben bilgisayarima Win 8 kurdum. Win 8 kurmadan once yani win 7 kullanirken aygit yöneticisinde amd 6470m olarak gozukuyordu. Şimdi ise 7400m olarak gozukuyor. Bende recep abinin paylaştığı 13.2 surumu indirip kurarken birden Win 8'in blue screen'i geldi. Birde aygit yöneticisinde bu aygit başlatılamıyor kod 10 hatasi var.

13.2 Çok eski bir sürücü. Sizin Mobility 13.12 kurmanız gerek.

Bu program sisteminizdeki ekran kartını tespit edip en güncel sürücüyü kuracaktır:

AMD Driver Autodetect

Dediğiniz gibi yaptım fakat yükleme tamamlanmadan "Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı" hatası alıyorum. Daha sonra pc yeniden başladı. Sürücüleri kontrol etmek için aygıt yöneticisine girdim. Ama bu seferde 2 gpu'mda uyarı verdi.

Ekran Görüntüleri;

x8magk.png

K4YjgJ.png

eNYn4Y.png

BIOS zaten son sürüm imiş. Yüklediğiniz sürücüleri kaldırın Programlar'da. Sonrasında her iki cihaza da sağ tıklayıp Sürücüyü Kaldır deyin. Çıkan kutudan sürücüyü sil seçeneğini seçin. PC internete bağlı olsun. Windows kendisi en uygun sürücüyü yükleyecektir.

BIOS zaten son sürüm imiş. Yüklediğiniz sürücüleri kaldırın Programlar'da. Sonrasında her iki cihaza da sağ tıklayıp Sürücüyü Kaldır deyin. Çıkan kutudan sürücüyü sil seçeneğini seçin. PC internete bağlı olsun. Windows kendisi en uygun sürücüyü yükleyecektir.

Recep ağabey tam anlamadım sürücü kaldır seçeneğini aygıt yöneticisinden mi yapacağız yoksa başka bir yerden mi ? Eğer aygıt yöneticisinden yapacaksam sağ tıklayınca sürücüyü kaldır seçeneği yok kaldır var . Sürücüyü kaldır dediğin için aklıma taklıdı bi sorayım dedim .

Sonuç yine aynı . Sürücüyü kaldırdım , otomatik olarak sürücüleri kurarken yine " Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı " hatası geldi . Sorun çözülmesse Windows 7 ' ye geri dönücem .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı