AMD 5600X sisteme en güçlü hangi GPU takılır?

Bozor

Picopat
Merhabalar, sistemi dizdim aldım şu an GPU boşta. Yurt dışından kart bakıyorum fiyatlar TR'den ucuz ondan kaynaklı en iyi olanı takmayı düşünüyorum. 3080 Ti bile düşündüm. İşlemciyi darboğaz yaparsa ne olur? Overclock yapsam toparlayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sistemi dizdim aldım şu an GPU boşta. Yurt dışından kart bakıyorum fiyatlar TR'den ucuz ondan kaynaklı en iyi olanı takmayı düşünüyorum. 3080 Ti bile düşündüm. İşlemciyi darboğaz yaparsa ne olur? Overclock yapsam toparlayabilir miyim?
3090'da takarsınız ama darboğaz olur bir miktar, darboğazsız 3080 maks.

Gerek yok diyorsun hocam fiystlara bakıyorum 3080 var 1 2 bin tl farkla bir büyük boyu olan 3080ti vardı. Kaldımı bilemiyorum tabi ama hani az daha verip en iyisini almak var yani değer olarak farkta var ve daha uzun vadeli bir kulanım sunar diye düşünüyorum. Şuvar aklımda uzun vadade yeni bir ekran kartı almak işlemci almaktan daha maliyetli ve Türkiye'nin ekonomisini düşünürsek dahada zor olacak ondan kaynaklı alabiliyorken ve arada çok fiyat farkı yokken alıyım diyorum. Donanımsal sorunlara yol açmayacaksa.

Sistemi oyun için mi kullancaksınız? Öyle ise 3080 üstü darboğaz olur ama paranız var ise alın tabii ki, işlemciye zarar vermez. Hatta anakartınız iyi ise biraz OC yapıp darboğazı bir nebze azaltabilirsiniz.

1080p de kullanmazsınız zaten o kartı sorun olmaz.
Hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videodan karşılaştırdım değerler 5800x için falan çok doğru gelmesede. Bazı oyunalrda 1080p %50 bandında takılıyor takılır herhalde yani 3080ti.
Sistemi oyun için mi kullancaksınız? Öyle ise 3080 üstü darboğaz olur ama paranız var ise alın tabii ki, işlemciye zarar vermez. Hatta anakartınız iyi ise biraz OC yapıp darboğazı bir nebze azaltabilirsiniz.
Oyun ağırlıklı ve arada mühendislik yazılımları kullanacağım. Ana kartım asus tuf b550m sizce yapılır mı? Amd 5600x overclock performansı nasıl hiç bir fikrim yok ve sıvı soğutmada alacam o konuya da tam karar veremedim ama planım var yani.

Geri
Yukarı