AMD 5700XT driver sürekli olarak çöküyor

Nosamin

Hectopat
RAM
Corsair 8gbx2 3200mhz
SSD veya HDD modeli
Crucial P3+ M2 SSD
Ekran kartı
Amd 5700xt Sapphire Nitro+ SE
Anakart
MSI B550 Gaming Plus
İşlemci
AMD R7 3800x
Merhaba arkadaşlar,
Kingdom Come: Deliverance oyuna girerken ekran birden gidiyor. Klasik monitörde sinyal yok ekranı. Sonra reset atıncca her defasında driver çökmüş oluyor ve bu hatayı veriyor;

er1.png

Sonrasında Aygıt Yöneticisi üzerinden eski versiyona dön yapıyorum ve bu hatayı veriyor;

er2.png

Sonrasında ekran kartı driverı kaldır-yükle yapıyorum. Bu sorunu stable defusion ile de yaşadım.

İlk başta oyunun crackli halinde yaşadım bu sorunu sonra Steam sürümünde de giriş yaptım her şey normaldi ama grafik ayarları dibe çekilmişti.
Grafik ayarlarını yükseltir yükseltmez gene aynı sorunu yaşadım.

İlk sorunu Windows 11 ile yaşadım sonrasında ise Windows 10 kurdum aynı sorun devam ediyor.
Eski ekran kartı driverı ile denedim aynı sorun.

Bu sorun neden olur arkadaşlar?

Not: Aygıt yöneticisinde yazan sürücü version numarası ile kayıt defteri üzerinde yazan versiyon numarası aynı.

Windows yüklü olan sürücüyü kendiliğinden değiştirince böyle oluyor. Update merkezinden otomatik sürücü güncellemesini devre dışı bırakmayı dene.

Windows güncellemelerini duraklattım şu an. Driver yüklüyorum.
Ama emin misin çünkü Aygıt Yöneticisi ve kayır defteri üzerinde versiyon numaraları aynı.
Deneyeceğim de deneyince driver patlıyor :D

Windows güncellemelerini duraklattım şu an. Driver yüklüyorum.
Ama emin misin çünkü Aygıt Yöneticisi ve kayır defteri üzerinde versiyon numaraları aynı.
Deneyeceğim de deneyince driver patlıyor :D
Aygıt yöneticisinde gördüğün versiyon zaten Windows'un yüklediği oluyor. Bu sürücünün asıl çekirdek hali. Senin açmaya çalıştığın AMD uygulaması o versiyonla uyumlu olmadığı için sorun çıkıyor.

Aygıt yöneticisinde gördüğün versiyon zaten Windows'un yüklediği oluyor. Bu sürücünün asıl çekirdek hali. Senin açmaya çalıştığın AMD uygulaması o versiyonla uyumlu olmadığı için sorun çıkıyor.

Denedim dostum aynı sorun yaşandı. Senin demek istediğini anladım ancak dediğim gibi amd kaydında da versiyon numarası windows ile aynı gözüküyor. Driver Only kurulum yapmayı deneyeceğim bir de.

Ekran kartının güç beslemesini kontrol et. Sistem çalışırken kasayı sallamayı dene.
Sürücü değil güç sorunu var, kart yeterli gücü alamadığı için kapanıp devre dışı kalıyor.
Teşekkür ederim ama sorun gene ssd çıktı 😂 halbuki ne oyun ne sürücü ne windows o ssd'de kurulu. James Donkey pişmanlıktır arkadaşlar.

Geri
Yukarı