AMD 6600K ve 360W PSU'lu Sisteme GTX 960 STRIX Takmak

DeCleR

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar sorum güç kaynağı üzerine kurulu olacak. Resim olarak ekleyeceğim güç kaynağı ile başlıkta belirttiğim ekran kartını kullanırsam sıkıntı olur mu diye merak ediyorum, güç kaynağında 4+4 pin var ve 4 pinin 1 adeti anakarta takılı olduğu için dönüştürücü ile 6 pine çevirip ekran kartına bu şekilde takmayı düşünüyorum. Güç kaynağı ve sistem tüketimini göz önünde tutarak bana yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem:
  • Asus A88XM-A Ankart
  • Amd 6600k işlemci
  • 2x4 gb 1600 Mhz Corsair Ram
  • Cooler master T4 İşlemci Soğutucusu
  • 7200 rpm hdd
  • 3 adet led'li 12cm kasa fanı

IMG_20150326_223442.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz intel olsaydı yetebilirdi. Malum AMD biraz fazla güç çekiyor. Böylede çalışabilir ama riskli, zayıf kalma ihtimali var, ki bu da başta anakart tüm parçalar için riskli. Risk almayarak güç kaynağı güncellemesi yapmak uygun olabilir.

Önerebileceğiniz en uygun güç kaynağı ne olur bütçe kısıtlı çünki, ekran kartı + güç kaynağı olmuş olacak :)

Güç kaynağınız yeterli fakat riske almayın Zalman LE 500W alabilirsiniz. 12 volt kanalından 444W veriyor. :)

::: Zalman, leading the world of Quiet Computing Solutions :::

www.vatanbilgisayar.com: ZM500-LE SERİSİ 4000W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman mutlaka güç kaynağı değişecek,başka çare yok yardımlarınız için teşekkür ediyorum çünki gtx750ti almaktan kurtulmuş olucam ki beni tatmin etmeyecekti :)

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Sogutma olarak 50 liralık Akasa Venom Pico işimi rahatlıkla görüyor. Yalnız o ekran kartı ile darbogaz yaşarsınız. Bu işlemcinin sınırı R9 270X. Güç kaynagınız 12V kanalından 360Watt güç veriyor. İşlemciniz 100Watt ekran kartınız ise 130Watt güç harcıyor. Diger bileşenlerle fazlasıyla yeterli. Yani güç kaynagı değişime gitmek mantıksız olur.

Son düzenleme:
Son olarak kullandığım kasa Cooler Master 430 elite bu kasaya tüm güç kaynaklarını takabiliyor muyum ? Modüler gibi ibareler var da.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Sogutma olarak 50 liralık Akasa Venom Pico işimi rahatlıkla görüyor. Yalnız o ekran kartı ile darbogaz yaşarsınız. Bu işlemcinin sınırı R9 270X. Güç kaynagınız 12V kanalından 480Watt güç veriyor. İşlemciniz 100Watt ekran kartınız ise 130Watt güç harcıyor. Diger bileşenlerle fazlasıyla yeterli. Yani güç kaynagı değişime gitmek mantıksız olur.

Kafa şuan karman çorman oldu güç kaynağı ekstra külfet yaratacağı için direk kullanabilmek şahane olurdu bilemiyorum ki :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı