AMD 7000 serisi X3D işlemciler beklenir mi?

XperiaTR

Kilopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba sıfırdan sistem toplamayı düşünüyorum 2. el 3090 ekran kartı, DDR5 RAM, güzel bir anakart ve M.2 SSD alacağım ancak işlemci konusunda kararsızım.

i7 13700K / i9 13900K ve AMD Ryzen 7950X arasındayım. Sizce Ryzen 7000 serisi 3D işlemciler bu işlemcilerden çok çok daha iyi olacak mı hem render hem de oyun performansında beklemeye değer mi? Eğer bekle derseniz burada mantıklı olan işlemci hariç tüm parçaları alıp beklemek daha mı iyi olacaktır yoksa hepsini 2023'te alırsam fiyatlar artmış olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı durumdayım. Bence anakart ve işlemci dışındaki parçaları şimdiden al. Asgarî ücret zammı ile artış olacağını tahmin ediyorum.

Bende aynı durumdayım. Bence anakart ve işlemci dışındaki parçaları şimdiden al. Asgarî ücret zammı ile artış olacağını tahmin ediyorum.
Anakartıda şimdiden almak mantıklı olmaz değil mi belki farklı anakartlar çıkacak bu yüzden haklısın Ram / SSD / Soğutucu / Kasa vb parçaları alıp beklemek daha mantıklı gibi

Anakartın acelesi yok ama kesin Ryzen sistem toplayacaksan şimdiden alabilirsin. Ben SSD, RAM, kasa, monitör falan aldım işlemci, anakart ve ekran kartını bekletiyorum.

Anakartın acelesi yok ama kesin Ryzen sistem toplayacaksan şimdiden alabilirsin. Ben SSD, RAM, kasa, monitör falan aldım işlemci, anakart ve ekran kartını bekletiyorum.
Ram / Ssd / Sıvı Soğutma vs bunlarda fiyat düşer mi acaba şimdiden alayım bende yada artarsa çok bir artış olur mu kararsız kaldım

Aldığım SSD ve sıvı soğutmanın fiyatı iki katına çıktı. İyi fiyattan bir ürün görürsen direkt alacaksın bizim memlekette. Geçen gün 2TB KC3000 3700 TL küsürdü.

Aldığım SSD ve sıvı soğutmanın fiyatı iki katına çıktı. İyi fiyattan bir ürün görürsen direkt alacaksın bizim memlekette. Geçen gün 2TB KC3000 3700 TL küsürdü.
Doğru söylüyorsun hocam işlemci ve ekran kartı yenileri çıktıkça ucuzlayabiliyor ama sıvı soğutma / ram / ssd gibi parçalar kolay kolay düşmüyor artıyor

Dolar kuru çok oynamıyor. Kasa ve güç kaynağı monitör gibi sabit parçaları alıp beklerdim sizin yerinizde olsam. Kalan diğer parçaları para biriktirip tek seferde almak ve çalıştırmak daha mantıklı geliyor. Özellikle anakart, işlemci ile bellek tek seferde o günkü şartlara göre değerlendirip alırdım.

Dolar kuru çok oynamıyor. Kasa ve güç kaynağı monitör gibi sabit parçaları alıp beklerdim sizin yerinizde olsam. Kalan diğer parçaları para biriktirip tek seferde almak ve çalıştırmak daha mantıklı geliyor. Özellikle anakart, işlemci ile bellek tek seferde o günkü şartlara göre değerlendirip alırdım.
monitör, güç kaynağı, hatta kasam dahi var ama kasayıda alacağım değiştirmişken oda değişsin, İşlemci / M2 SSD / Anakart / Ekran Kartı alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı