AMD 7600M ekran kartı çalışmıyor

AUMDETR

Decapat
Laptopumda iki tane ekran kartı var: AMD 7600M ve Intel HD 4000. Bir sene öncesine kadar oyunlar açılıyordu ama sonrasında oyunları açarken grafik donanımına erişim engellendi hatası verip oyunları düşük FPS'de çalıştırıyor. Bazen de hiç açmayıp mavi ekranda atikmpag.sys hatası alıyordum. Aygıt yöneticisinden AMD'yi devre dışı bırakınca bu hatayı almıyorum ama oyunlar yine düşük FPS'de oynuyorum. Ne yaptıysam olmadı ekran kartı Driver'ını güncelledim format attım yine de olmadı. Acaba ekran kartı mı yandı? Çözümü varsa yarımcı olur musunuz (soru işareti çalışmıyor)?

AMD donanım kimliği:
  • PCI\VEN_1002&DEV_6840&SUBSYS_C0D8144D&REV_00
  • PCI\VEN_1002&DEV_6840&SUBSYS_C0D8144D
  • PCI\VEN_1002&DEV_6840&CC_030000
  • PCI\VEN_1002&DEV_6840&CC_0300

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopumda iki tane ekran kartı var: AMD 7600M ve Intel HD 4000. Bir sene öncesine kadar oyunlar açılıyordu ama sonrasında oyunları açarken grafik donanımına erişim engellendi hatası verip oyunları düşük FPS'de çalıştırıyor. Bazen de hiç açmayıp mavi ekranda atikmpag.sys hatası alıyordum. Aygıt yöneticisinden AMD'yi devre dışı bırakınca bu hatayı almıyorum ama oyunlar yine düşük FPS'de oynuyorum. Ne yaptıysam olmadı ekran kartı Driver'ını güncelledim format attım yine de olmadı. Acaba ekran kartı mı yandı? Çözümü varsa yarımcı olur musunuz (soru işareti çalışmıyor)?

AMD donanım kimliği:
  • PCI\VEN_1002&DEV_6840&SUBSYS_C0D8144D&REV_00
  • PCI\VEN_1002&DEV_6840&SUBSYS_C0D8144D
  • PCI\VEN_1002&DEV_6840&CC_030000
  • PCI\VEN_1002&DEV_6840&CC_0300
Termal macunu yenileyin. Bu arada işletim sisteminiz 32 bit ise 64 bit yapmayı deneyin. Bir de bildiğim kadarıyla bu ekran kartının 2013 çıkışlı bir driveri sorunluymuş. Sizde o driver yüklü olabilir mi?

Termal macunu ondan sonra iki defa yeniledim.
Sistem zaten 64 Bit. Bir de ekran kartı sürücü tarihi 2015.
Teşekkürler.
İlginç, 64bit sürücülerde atikmpag.sys değil atikmdag.sys olması gerekiyor.
Şunu bir dener misiniz?

- C:\Windows\System32\Drivers klasörüne girin ve atikmpag.sys nin adını atikmpag.sys.old yapın.

- ati klasörüne girin (genellikle C:\ATI) ve atikmpag.sys dosyasını bulun.

- Dosyayı masaüstüne kopyalayın.

- Başlat > Çalıştır > cmd yazın ve enter a basın.

- chdir Desktop komutu ile masaüstünü seçin.

- EXPAND.EXE atikmpag.sy_ atikmpag.sys veya expand -r atikmpag.sy_ atikmpag.sys komutunu girin.

- Dosya açma işlemi bitince yeni atikmpag.sys dosyasını C:\Windows\System32\Drivers içine kopyalayın.

-Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı