AMD 760G anakarta HD 4850 veya 9800 GT uyar mı?

ahka1234

Hectopat
Bilgisayarımla almayı düşündüğüm ekran kartı arasında uyum sorunu olur mu, bunu merak ediyorum. İşte PC'nin özellikleri;

İşlemci: AMD FX-4100 X4 3.6 GHZ 12 MB AM3+ 95W
Anakart: AMD SOKET AM3+ 760 DDR3
Bellek: 2*4096 MB DDR3 1333 MHZ
Kart Okuyucu: Çoklu Kart okuyucu
Harddisk: 500 GB Seri ATA
Optik: Dvd-Rw Çift Katmanlı Sürücü
Ekran Kartı: nVidia GT220 1 GB DDR3 128 Bit
Kasa: G1 Gamer Kasa ATX-400 W

Almayı düşündüğüm ekran kartı;

Sapphire Amd HD4850 1GB 256Bit GDDR3 PCI-E 2.0 x16 veya MSI Nvidia N9800GT-MD1G 1GB 256Bit GDDR3 x16

Bütcem bunların fiyatlarıyla sınırlı. Bunların fiyatından bunlardan daha iyi oyun performansı verebilecek ekran kartları biliyorsanız da önerilerinizi bekliyorum.

Sorun olmaz ama ben de 4850 aldım, oyunlarda performansı güzel 4 yıllık bir kart olmasına rağmen ama directx 11 desteği yok. Yeni gelen oyunlarda artık Directx 11 desteği istiyor. İleride kartı değiştirmek zorunda kalabilirsin. Ama ben Crysis 3 gibi oyunlar oynamayacağım diyorsan al 4850'yi. Ben Medal of Honor Warfighter, CoD Black Ops 2 ve bütün CoD serisi, Battlefield 3 gibi oyunları 1600*900 çözünürlükte ve texture hifh diğerleri orta ayarda oynayabiliyorum. Ama güç kaynağın yetmeyecek. Bir tane de güç kaynağı alman gerekiyor. En az gerçek 450 Watt lazım. Sen 500 Watt al bence ama kaliteli olsun, 80+ lisansının olmasına dikkat et.

Uyumluluk olmaz. Eğer o ikisi arasına seçim yapacaksan HD 4850'yi seç. HD 4850 9800 GT'den daha performanslı.

O sistem için 400 Watt fazlası ile yeter. 500 Watt ve 80 sertifikaya gerek yok, günümüzde kim bu gibi düşük sisteme sertifikalı güç kaynağı alıyor?

Ya adama eski nesil kartı al diyorsunuz resmen. Bir kişi bile eski nesil dememiş. Arkadaşım sen o bilgisayarı aldın mı ? Almadıysan zaten alma ! Sen bütçeni belirt daha adam akıllı bir sistem toplayalım sana.

Konu ile alakası olmadığı için önermemeliyiz. Arkadaş uyumluluk sorunu olur mu demiş. Sistem önerisi istese zaten başka konu açması lazım, ben bu kart eski nesil derdim ancak sistem tavsiyesi istese. Onun için de yeni konu açması lazım.

Ya adama eski nesil kartı al diyorsunuz resmen. Bir kişi bile eski nesil dememiş. Arkadaşım sen o bilgisayarı aldın mı ? Almadıysan zaten alma ! Sen bütçeni belirt daha adam akıllı bir sistem toplayalım sana.

Kardeşim şu an sistem bende var ama para vermedim açıkcası. Dün bütçe düzenlemesi yaptım. Yani yaklaşık bi 250-300 lirayı zorlayacağım. Güç kaynağı için de ayrı bi bütçem var ama onun zaten aşırı pahalı olacağını sanmıyorum. Benim merak ettiğim konu bu RAM'le bir de yeni nesil DirectX 11 destekli, Recep Bey'in de deyimiyle 7-8-9 değerlerinde bi ekran kartı alırsam oyunlarda tam performans, extreme quality yapabilecek miyim, merakım bundan... Bir de sizlerden bi kaç tane ekran kartı önerisi istiyorum. Bunlar eski nesil deyince sen aklım çelindi. :D

Ha bir de kasa üzerinde güç tüketimi 400 Watt diye yazıyor. Onun güç kaynağınına ait olduğunu düşünüyorum. Onu bi 500-750 Watt arası değiştireyim.

@mevsres;
Kardeşim benim sisteme ihtiyacım yok. Sadece ekran kartımı yükseltmeye çalışıyorum. Bunun için 40 farklı konu açmıyım dedim burda. Ekran kartlarıyla ilgili konuyu halledip forumuda meşgul etmiyim dedim.

Powercolor Ati HD6870 1GB 256Bit GDDR5 (DirectX 11) PCI-E 2.1 Ekran Kartı (1GBD5-M2DH). Dediğiniz önerilere göre böyle bi ekran kartı çıkardım, ne kadar iyi bilemem de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alabileceğin kartların bir listesini oluştur. Sonra internetten kartların benchmark performansına bak ve sana uygun olanını al. Evet 7-8-9 sıralaması doğrudur ama yeni nesil ekran kartları için tabii. Gidip 4850 alırsan tabikide ultra ayarları açman söz konusu değil. Yeni nesil ekran kartları daha düşük nanometre teknolojisi ile üretilmiş olduğu için daha fazla performans sunarken düşük güç tüketir.

Sistem yukarıdaki ise HD5770 veya seviyesinde kart almaya bak en az.
Eğer sistemi daha almadıysan, bütçeni belirt.

*Mesajları okumadığımdan bu öneriler verilmiş olabilir.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı