AMD 7800x3D masaüstünde 70 derecelere çıkıyor

@Marix Kontrol ediyoruz. Açıp kapatmak 2 dakika sürüyor sonuçta. Deneme yanılma yöntemiyle de çözebiliriz bazı şeyleri. Her şeye nokta atışı atamayabiliriz veya PBO kapanması problemi çözebilir, değil mi?

PBO kapatınca işlemci frekansı düşer, doğal olarak sıcaklık düşer, bu öyle bir işlemcinin %100 kullanımına nasıl bir etki edecek? Ayrıca sıcaklıkta bir problem de yok, tam yükte 70 derece iyi bir değer.

@Marix Anlık olarak sıcaklık yükselmelerinden bahsediyor sonuçta. PBO'dan kaynaklı sıcaklık artışı diye yorumluyorum ben. Denemeden bilemeyiz tabii.

Bu normal degil. Format attım. Şimdi yine aynı.

70 derecelere çıkıyor boşta.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 6
  • image.jpg
    image.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleyen: Moderatör:
3 kere söküldü bilgisayarcıyada götürdüm 3 farklı iyi macunda kullandık.

Pompada sorun olabilir. Aynı işlemci bende de var MSI MAG CoreLiquid 360r V2 ile kullanıyorum şu an durum bu şekilde: (boşta da değil şu an sistem yani) (arada anlık zıplamalar oluyor sadece)

1713093014822.png

Bir de sistem kesintileri diye bir şey var. %20 kadar tüketiyor arada.

Pompada sorun olabilir. Aynı işlemci bende de var MSI MAG CoreLiquid 360r V2 ile kullanıyorum şu an durum bu şekilde: (boşta da değil şu an sistem yani) (arada anlık zıplamalar oluyor sadece)

Eki Görüntüle 2168183

Bu AI sogutma nedir? Açayım mı? Sessiz ve performans var ama her ikisinde de fan hızı %60'dan düşüyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 6
  • image.jpg
    image.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı