AMD 7850K ile Crossfire yapmak

Murat SAVLIK

Hectopat
Yer
Bursa, Turkey
Daha fazla  
Merhaba.
AMD A10 7850K ve R7 GPU.

Bu işlemci ile CF yapıldığında, CPU'nun içindeki R7 serisi ekran kartını R9 serisi ekran kartı ile CF yapıldığında GPU'daki R7 ekran kartının GB ve Bit değeri devre dışı kalıyormuş.

Ayrıca CF ile en iyi performansı alabileceğim bir ekran kartı önerisi istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD A10 7850K içinde bildiğim kadarıyla R7 250 var. O kart vatan bilgisayarda var. Sapphire tarafından yapıldı. Onunla yapılıyorsa yap.

Her APU'nun CF kombinasyonu var. A10 7850K da sadece R7 serisi ile CF olur. Yok R9 , HD 7000 ve ya GTX serisi ekran kartı takarsanız o işlemciye, R7 GPU CF olmadığı için devre dışı kalarak PCI Express slotundaki kart birincil kart olarak oyunlarda, renderlarda PCI Express slotundaki kart kullanılır.

AMD A10 7850K içinde bildiğim kadarıyla R7 250 var. O kart vatan bilgisayarda var. Sapphire tarafından yapıldı. Onunla yapılıyorsa yap.
Öncelikle Merhaba,
Evet baktım o karta 1gb bellek ve 128 bit bana en az 3gb 256 bit lazım böyle bir modelle ilgili bilginiz var mı?

R7 serisinden bir ekran kartı alarak Dual Graphics şeklinde kullanıp performansı katlayabilirsiniz. Keşke APU toplasaydım.
Merhaba,
R7 Serisi paylaşımiçin ideal ama yüksek performanslı bir kart modeli bulamadım ben bu seride 3gb 256 bit enaz gibi ve 700-900 lira gibi bir rakam ayırmayı düşünüyorum karta sizin bildiğiniz bir kart varsa tavsiye etmenizi rica ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı