Amd a10-7700k sisteme kaç Watt PSU ?

Üsluba dikkat. Yazdıklarımı tekrar oku. Yolladığım 400W güç kaynağı zaten yetecekti ekran kartı eklense bile. Gönlünüz olsun diye 500W koydum.

Üsluba dikkat. Yazdıklarımı tekrar oku. Yolladığım 400W güç kaynağı zaten yetecekti ekran kartı eklense bile. Gönlünüz olsun diye 500W koydum.
Ben üslubuma dikkat ediyoruz zaten. Konuyu açan arkadaşın mesajını bi oku istersen. Bakalım ekran kartı kısmında ne yazıyor.

İlerde alma ihtimaline göre demiştim ben
Arkadaş ilk başta belirtmemiş bunu sonradan düzeltmiş.

@Silinen üye, güç hesaplaması yaptığım mesajı tekrar ve tekrar oku!

Hayır, almayacak.

Yine de 500W koyalım.

A10-7700K = 95 watt

İleride eklenecek ekran kartından bahsedelim biraz da.

Örnek: R7 265 = 150 watt

Diğer bileşenler = 50 watt desek,

Toplam: 295W.

APU tek başına 95W güç tüketiyor, burası tamam mı?

İleride diyelim ki R7 serisinden ekran kartı ekledi. Örnek olarak da R7 265 olsun.

R7 265 150 Watt güç tüketiyor. A10-7700K işlemciyi de ekleyince sistem 245 Watt güç tüketiyor.

Anakart ve HDD, DVD-RW gibi bileşenlere bir 50 watt desek, etti mi bize 295 Watt.

Yani önerdiğim 400W PSU, rahatlıkla sisteme yetecek!

Anlayabildin mi, daha anlatayım mı?

@Silinen üye, güç hesaplaması yaptığım mesajı tekrar ve tekrar oku!

APU tek başına 95W güç tüketiyor, burası tamam mı?

İleride diyelim ki R7 serisinden ekran kartı ekledi. Örnek olarak da R7 265 olsun.

R7 265 150 Watt güç tüketiyor. A10-7700K işlemciyi de ekleyince sistem 245 Watt güç tüketiyor.

Anakart ve HDD, DVD-RW gibi bileşenlere bir 50 watt desek, etti mi bize 295 Watt.

Yani önerdiğim 400W PSU, rahatlıkla sisteme yetecek!

Anlayabildin mi, daha anlatayım mı?
Ben okumadan cevap verecek kadar değişik bir insan olsaydım bu forumda işim olmazdı demi ? Hem sen kimsin karşında çocuk mu var ? Ben sadece harici ekran kartını da katarak konuştum. Konuyu açan arkadaş bunu sonradan belirtmiş.

Yaşının erdemiyle davran o zaman. Benim bu konu içerisinde yazdığım hiçbir mesajda eksiklik yok. Polemik yarattın, uzatmanın alemi yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı