AMD A10 7850K Dual Graphics yapma

Onur YAzıcı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaşlaşık 20 gün önce sizin önerinizle bir Apu sistem topladım ve gayet memnunum. Fakat bir sorum olacaktı. Bu işlemciyle beraber AMD R7 250 ekran kartı takarsan çok daha iyi performans alırsın diye yazılar gördüm. Bu nasıl oluyor yani bana konuyu açarsanız sevinirim. Bir de bu ekran kartını nereden bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Desteklenen ekran kartını girdiğinde, crossfire dediğimiz şekilde dual olarak kullanabiliyorsun. Malum işlemciye entegre bir gpu var. Sen desteklenen ekran kartını satın alıp bununla dual çalıştırıyorsun.Fakat çok fazla performans bekleme. Ekstra birikimin varsa dene ve test et. Oyununa göre değişiyor biraz o işler

A10 7850K APU işlemcisi üzerinde R7 ekran kartı ile beraber geliyor. Fakat bu APU işlemciyi ekstra R7 240-250 ekran kartlarını anakartınıza monte ederek Dual Graphics modunda Crossfire yapmanız mümkün. Ekran kartınızı taktıktan sonra monitör bağlantısını (HDMI, VGA, DVI) anakartınızın onboard kısmına takıp, BIOS'tan Dual Graphic modunu etkinleştirmeniz gerekmektedir. Fakat bunun için anakartınızın da Dual Graphics desteklemesi gerekmektedir.

Son düzenleme:
Bi sorum olucaktı şimdi ben baktımda asus r7 250 gddr5 128 bit 1 gb ekran kartını alsam anakarta taksam oyunlardaki performansım ne kadar artar ?

Hiç kimse şu kadar bir performans artışı olur diye net bir bilgi veremez. Fakat yazılanlara göre maksimum %33'e kadar bir performans artışı sunabiliyor. Tabii ki bu her oyun yada her uygulama için geçerli olmayabilir. Ancak takıp test ettikten sonra net olarak % kaç fark ettiğini görebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı