AMD A10 7860K Ekran Kartı Takılmasına Rağmen Hala GPU İçin RAM Kullanması

Alp

Hectopat
Merhaba, elimde bir tane AMD A10 7860K var 8GB bellekli sistemime 1050 Ti taktıktan sonra belleğin 4,1 GB'lık bir kısmı donanıma ayrılmış olarak gözüküyor. GTX 1050 Ti'a değil nereye ayrıldı bu bellek anlamış değilim.
Gerekli BIOS güncellemelerim yapıldı anakartta bu konuda her hangi bir ayar parametre vesaire de bulamadım maalesef.
Anakart olarak Asus A68HM-K kullanıyorum sorunu nasıl çözebilirim fikri, deneyimi bir bilgisi olanınız varsa harika olur. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta GPU için ne kadar ram ayıracağın bir ayar var oradan aynı yerden harici kart yada dahili kart için öncelik atayabiliyorsunuz hatta dahili kartı kapalıda yapabilirsiniz. BIOS ayarlarında advanced sekmesinde chipset e girin (genelde bu şekilde oluyor) orada bulacaksınız ayarınızı video controller gibi bişey olacak ismi onu net hatırlamıyorum başka şekildede yazılmış olabilir. İntegrated yada internal graphic card = disable yapınca sorununuz çözülür. Biraz uzattım galiba karmaşık olduysa kusura bakma :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı