AMD A10 7860K görüntü gitme ve reset sorunu

Daha fazla  
AMD A10 7860K X4 4MB 3.6 GHz FM2+ İşlemci
MSI A68HM-E33 V2 D3 1866MHz mATX FM2+ Anakart
Corsair Vengeance 8 GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Bellekler
Toshiba 500GB 32bm 7200RPM Harddisk
Samsung 120 GB 750 EVO SATA 3.0 SSD
High Power eco 500W Aktif PFC Güç Kaynağı

Sistemim bu hemen sorunuma geçiyorum. Bilgisayar 2-3 saat aralıksız çalıştıktan sonra bir anda görüntü gidip kendini resetliyor, 2-3 gündür bu sorunla uğraşıyorum. Bugün biraz daha farklı oldu sorun; Görüntü yine gitti fakat kendini resetledikten sonra görüntü gelmedi. Ayrıca resetledikten sonra bilgisayarın arka düğmesinden kapatıp açmam gerekiyordu tekrar bilgisayarı açabilmem için.

Ben sorunu RAM'ler diye düşündüm fakat RAM'leri tek tek denedim ayrı slotlara takıp fakat yine de görüntü alamadım. Bu sefer işlemci ve fanını RAM'leri komple söküp taktım. Görüntüyü aldım, masaüstüne ulaştım. Masaüstündeyken bir anda kapandı. Bu sefer anakartta güç yoktu, elektrik gitmiyordu. Power tuşuna art arda basmama rağmen açamadım. 3-4 dakika sonra kendi kendine düzeldi.

Isı problemleri olabilir mi diye test ettim fakat ısıda işlemci Max 50 dereceye yükseldi. Sistem boştayken işlemci 30 çekirdekleri 12-19 derece arası oluyor. HDD ve SSD testlerini yaptım hiçbir sıkıntısı yok. BIOS updatelerimi de yaptım ve sorun devam etti. Ekran kartı sürücüsünden olabilir diye bir önceki sürümünü yükledim yine devam etti. Sorunun ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum. Teşekkürler.

Ne kadar da yardımsever forumun yardımsever üyeleri.

AMD A10 7860k X4 4MB 3.6 GHz FM2+ işlemci.
MSI A68HM-E33 V2 D3 1866MHz mATX FM2+ anakart.
Corsair Vengeance 8 GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 bellekler.
Toshiba 500GB 32bm 7200RPM harddisk.
Samsung 120 GB 750 EVO SATA 3.0 SSD.
High Power eco 500W aktif PFC güç kaynağı.

Sistemim bu hemen sorunuma geçiyorum. Bilgisayar 2-3 saat aralıksız çalıştıktan sonra bir anda görüntü gidip kendini resetliyor, 2-3 gündür bu sorunla uğraşıyorum. Bugün biraz daha farklı oldu sorun; görüntü yine gitti fakat kendini resetledikten sonra görüntü gelmedi. Ayrıca resetledikten sonra bilgisayarın arka düğmesinden kapatıp açmam gerekiyordu tekrar bilgisayarı açabilmem için.

Ben sorunu RAM'ler diye düşündüm fakat RAM'leri tek tek denedim ayrı slotlara takıp fakat yine de görüntü alamadım. Bu sefer işlemci ve fanını RAM'leri komple söküp taktım. Görüntüyü aldım, masaüstüne ulaştım. Masaüstündeyken bir anda kapandı. Bu sefer anakartta güç yoktu, elektrik gitmiyordu. Power tuşuna art arda basmama rağmen açamadım. 3-4 dakika sonra kendi kendine düzeldi.

Isı problemleri olabilir mi diye test ettim fakat ısıda işlemci Max 50 dereceye yükseldi. Sistem boştayken işlemci 30 çekirdekleri 12-19 derece arası oluyor. HDD ve SSD testlerini yaptım hiçbir sıkıntısı yok. BIOS updatelerimide yaptım ve sorun devam etti. Ekran kartı sürücüsünden olabilir diye bir önceki sürümünü yükledim yine devam etti. Sorunun ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum. Teşekkürler.

Ne kadar da yardımsever forumun yardımsever üyeleri.

Sorunun çözümü buldun mu ayni sistemin anakartin ile RAM'i değişik bende de var RAM'im 2400 MHz oyunu açıyorum 15 dakika falan oynuyorum sonra takılıp reset atiyor. Sorunu çözdün mü?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı