AMD A10 7870 Sisteme Ekran Kartı Takmak

ZekSon

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir kasa topladım . APU sistemi hakkında sormak istediğim bazı sorular var. Sistem özellikleri:

Anakart: Gigabyte F2A88X-D3H
İşlemci: AMD A10 7870
RAM: Corsair 16 GB 2400 MHz
PSU: 600W
HDD: 1 TB
Kasa: Everest i9

Witcher 3 ü satın aldım yeni low da bütün ayarlar kapalı oldugu halde 17 20 arası bir fps alıyorum ve bu benım canımı sıktı. sistemımın bu oyunu rahatlıkla kaldırabılecegını dusundum ve bu sonuc beni biraz üzdü.
Acaba diyorum bir ekran kartımı alıp taksam bu sisteme ? Önerileriniz nelerdir 600 tl gibi bir param var. Ne yapmamı önerirsiniz arkadaslar ? ssd de yok kasada onuda daha sonra almayı dusunuyrm.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 250 alıp dual kullanabilirsin ama o oyun içim uyumlu mu bilmiyorum. Benim ki sadece bir tavsiye diğer arkadaşlar da tavsiyeler de bulunur. Eğer R7 250 alırsan kalan parayla SSD alabilirsin. Ben APU toplasam sonradan ekran kartı düşünmem, parama yazık diye düşünürüm.

Yeni bir kasa topladım . APU sistemi hakkında sormak istediğim bazı sorular var. Sistem özellikleri:

Anakart: Gigabyte F2A88X-D3H
İşlemci: AMD A10 7870
RAM: Corsair 16 GB 2400 MHz
PSU: 600W
HDD: 1 TB
Kasa: Everest i9

Witcher 3 ü satın aldım yeni low da bütün ayarlar kapalı oldugu halde 17 20 arası bir fps alıyorum ve bu benım canımı sıktı. sistemımın bu oyunu rahatlıkla kaldırabılecegını dusundum ve bu sonuc beni biraz üzdü.
Acaba diyorum bir ekran kartımı alıp taksam bu sisteme ? Önerileriniz nelerdir 600 tl gibi bir param var. Ne yapmamı önerirsiniz arkadaslar ? ssd de yok kasada onuda daha sonra almayı dusunuyrm.

İşlemcin r7 + gpu'yu desteklediği için r7 370 alabilirsin eğer r9 x alıcaksan güçlü bir psu almalısın eğer psu yetersiz gelirse r9 darboğaz yapabilir.

MSI R7 370 GAMING 2G GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB)

Katılmıyorum. İşlemcisi r7'yi desteklediğinden gtx almak iyi bir fikir olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
işlemcin r7 + gpu yu desteklediği için r7 370 alabilirsin eğer r9 x alıcaksan güçlü bir psu almalısın eğer psu yetersiz gelirse r9 darboğaz yapabilir

MSI R7 370 GAMING 2G GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB)

katılmıyorum işlemcisi r7 yi desteklediğinden gtx almak iyi bir fikir olmaz
Yanlış bilgi.
İşlemcisi r7 gpu desteklemiyor. Sadece içerisinde r7 gpu bulunduğu için öyle yazıyor. Bu işlemci gtx 960 ve r9 380 e kadar destekler ve herhangi bir darboğaz olmaz. 600 tl bütçeyede en iyi gpu gtx 950 dir. İnternetten oyun testlerine bakabilirsiniz. Ve işlemci amd , ekran kartının nvidia olması herhangi bir sıkıntıya yol açmıyor.

R7 destekliyor da R7 370 ile dual olur mu ?
Şuanki apu'lar sadece r7 240 ve r7 250 ile dual graphics olabilmektedir.
Örnek video ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış bilgi.
İşlemcisi r7 gpu desteklemiyor. Sadece içerisinde r7 gpu bulunduğu için öyle yazıyor. Bu işlemci gtx 960 ve r9 380 e kadar destekler ve herhangi bir darboğaz olmaz. 600 tl bütçeyede en iyi gpu gtx 950 dir. İnternetten oyun testlerine bakabilirsiniz. Ve işlemci amd , ekran kartının nvidia olması herhangi bir sıkıntıya yol açmıyor.
DOSTUM BEN R9 380 ALMAYI DUNUYORUM

Aynı anakart ve işlemci bende de var fakat ram belleklerden yaşandığını düşündüğüm mhz sorunu yüzünden bilgisayarı tam test edemedim. Benim durum biraz Kingston pişmanlıktır oldu. Gerçekten bu işlemci ile kullanılabilecek sağlam bir ekran kartı iyi olur. Bildiklerinizi lütfen olur olmaz demek yerine bak denenmiş olmuş ve böyle ayarlamış şeklinde iletirseniz çok güzel olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı