AMD A10 7870K ile GT 730 kullanılır mı?

yodaeverywhere

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, sizlere bir kaç sorum olacaktı bana yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum. Şimdiden herkese teşekkürler.

Soru -) Arkadaşlar bende başlıktanda anlaşılacağı üzere AMD a10 7870k APU var fakat her ne kadar BIOS'tan GPU'yu 2GB'ye çıkarmış olsam da yetersiz kalıyor hemde oyunların en düşük ayarında. Soruma gelicek olursak ben ortalama bir ekran kartı alsam MSI gt730 nvdia geforce dx11 gibi. 1-) Hem APU' dan grafik desteği alıp hemde nvdiadan alıp birleşim bir performans alabilir miyim? 2-) Yoksa sadece birinden GPU desteği mi alırım? Çünkü öyle olacaksa sanıyorum bende ki AMD daha iyi GPU olarak boşuna onu almayım? Ama eğer birleşiyosa performansları güzel birşey olabilir diye düşünüyorum. Sistem özelliklerimi yazıyorum ;
Ana kart : MSI A68HM-E33 ddr3
SSD : Kingston HyperX FURY
HARDD : Toshiba 1TB
RAM : Kingston 8GB HyperX Savage ddr3 1600MHz

Bilgisayarın performansında hiçbir sıkıntı yok gayet memnunum sadece grafikte sıkıntı yaşıyorum bu konuda da bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Tekrar herkese şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

EDİT NOT: Sistemi ilk kurduğumda sürekli mavi ekran alıyordum farklı farklı vatana götürdüm tüm driverlar yüklüydü ve günceldi donanımda da bir sıkıntı yoktu hepsi takılıydı bana hiçbir şey yapmadan geri verdiler bilgisayarı hiçbir işlem uygulamamışlar sadece güncel driver yükleyin diye not düşmüşler. Bi sinir eve geldim kurdum tekrar fakat bir daha mavi ekran almadım bilgisayarda gördüğüm değişiklikler ise bir kaç driver eklemişler birde benim BIOS'tan 2400 yaptığım RAM MHz'yi tekrar 1600'e indirmişler. Şimdi kafama takılan acaba mavi ekranı driverdan dolayı mı yoksa overclockdan dolayı mı alıyordum?

UP arkadaşlar, flooddan dolayı ceza yer miyim bilmiyorum ama lütfen bi yardımcı oluverin

Nvidia GPU ve AMD CPU' sunun içindeki grafik yongasının birleştirilmesi söz konusu değil. Sadece harici ekran kartını kullanabilirsin ama GT 730, A10 7870K' nın grafik performansından üstün değil. R7 360 veya R7 250 almanı öneririm. Son olarak mavi ekran hatası büyük ihtimal ile stabil olmayan O.C' den de kaynaklanır. Ya hızı düşüreceksin ya da voltaj vereceksin.

Nvidia GPU ve AMD CPU' sunun içindeki grafik yongasının birleştirilmesi söz konusu değil. Sadece harici ekran kartını kullanabilirsin ama GT 730, A10 7870K' nın grafik performansından üstün değil. R7 360 veya R7 250 almanı öneririm. Son olarak mavi ekran hatası büyük ihtimal ile stabil olmayan O.C' den de kaynaklanır. Ya hızı düşüreceksin ya da voltaj vereceksin.
Hız nasıl düşürülür veya voltaj nasıl verilir bilmiyorum fakat bir iki araştırmayla çözerim o sorun değil fakat kasam 500watt. Sıkıntı olmaz değil mi? Bir de bahsettiğiniz GPU ddr5 benim anakartım ve ramim ddr3 bileşen uyumu olur mu? Ddr3 ve 5 farketmez diyorsanız soruyu şu şekilde sorayım, anakart marka modelim yukarda yazıyor en azından bahsettiğiniz model gpu benim anakarta uyar mı? ( özür dilerim başınızı ağrıttım bu işlerde henüz yeniyim)

A10-7870K'nın GPU'su GT 730'dan daha performanslı, sakın GT 730 almaya kalkma. R7 250 ve R7 240 kartlarından birini alarak APU işlemci ile beraber ekran kartını Dual Graphics kullanabilirsin. Performans biraz daha artar ama bence değmez, çünkü her oyunun Dual Graphics desteği yok. APU içindeki GPU'dan memnun değilsen daha güçlü bir ekran kartı takabilirsin, sorun olmaz. APU işlemcisi güçlü bir işlemcidir. Ekran kartı için bütçen ne kadar?

A10-7870K'nın GPU'su GT 730'dan daha performanslı, sakın GT 730 almaya kalkma. R7 250 ve R7 240 kartlarından birini alarak APU işlemci ile beraber ekran kartını Dual Graphics kullanabilirsin. Performans biraz daha artar ama bence değmez, çünkü her oyunun Dual Graphics desteği yok. APU içindeki GPU'dan memnun değilsen daha güçlü bir ekran kartı takabilirsin, sorun olmaz. APU işlemcisi güçlü bir işlemcidir. Ekran kartı için bütçen ne kadar?

350-500 verebilirim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı