Çözüldü AMD A10 7870k sistem ekrandaki tuhaf renk cümbüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkanb

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba, konunun yeri olarak burası en uygun yer dedim ve konuya gelelim.
Sanırım 3 4 ay öncesinde oyunları tam ekrana alırken aşağıda ki gibi renk değiştirme ile karşılaşıyorum.
Eğer birkaç kez tam ekrana gir çık yaptığımda düzeliyor ama bu seferde masaüstü bozuluyor.
"CTRL + Shift + Win+ b" komutu ile masaüstü düzeliyor. Bu can sıkıcı durum neden kaynaklanıyor ve çözüme nasıl ulaşırım?
Bu sorun oluşmadan önce işlemci fazla ısındığı için (oyunlarda fanı Turbo yapmayı unutmuşum) bilgisayar kendini kapadı. 2 ya da 3 kez.

Satisfactory.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ifscl(fan Game).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Masaüstü bozulması.

AMD A10 7870k APU.
8 GB RAM(6 GB kullanılıyor)
Sürücü:

1614252142062.png

PCI\VEN_1002&DEV_130F&SUBSYS_85CB1043&REV_D4
PCI\VEN_1002&DEV_130F&SUBSYS_85CB1043
PCI\VEN_1002&DEV_130F&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_130F&CC_0300

Çözüm
Merhaba arkadaşlar. Aynı sorunu ben de bir iki oyunda yaşamıştım daha önce tam ekranda. Öncelikle yukarıdaki arkadaşın renk filtrelerinden yaptığı ayarı bir çözüm olarak yapabilirsiniz tabii ama o zamanda bazı renklerde beğenmedğim bir sıcaklık oluyordu. Eğer renk filtrelerini değiştirmek istemezseniz ya da Radeon Software son sürümünden devam etmek istiyorsanız özellikler-uyumluluktan "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" seçeneğini işaretlerseniz belki bendeki gibi işinize yarayabilir.
Ekran kartı sürücünüz güncel mi? Ekran kartı sürücüsü güncelse monitör de ekran kartı da ölmüş olabilir. Hayra alamet değil bu.
evimdeki diğer monitör le denedim aynı sonucu elde ettim. ekran kartı sürücüm bu tarih itibariyle güncel. Dvı - D ve vga çıkışlarımın ikisi de aynı sonucu veridi.
sorunun yazılımsal olabilir çünkü tam ekranda sorun çıkartıyor

Arkadaşlar bu sorunu sürücü yazılımını yani AMD Radeon yazılımını kaldırarak ve Windows güncellemesi ile gelen sürücü çözdüğü için bir şey yapmama gerek kalmadı size tavsiyem kasım ayından önceki sürücü yüklemektir linkini bulamadım ama sorunun bu aylarda başladığını biliyorum tahminimce Windows ve AMD sürücüleri çakışıyor Radeon Adrenalin yazılımı hatalı.

Sorunun kaynağı bulunmuştur.
Suçlu: Windows renk filtreleri.
Tanı: oyunlar da renklerin bozulması, tam ekranda oyunların reklerinin kayması veya bozulması,oyunlardan sonra masa üstü renginin kayması veya bozulması, alt+tab renklerin bozulması.

Sorunlular: 2020 kasım sonrası AMD grafik sürücüleri, windows renk filtreleri.

Çözüm: oyuna girdikten sonra renk filterelerinden "Kırmızı-yeşil" filtrelerini ayarlar - Erişim kolaylığı - renk filtelerinden ilgli renk filtresi seçmek.

Yan etki: renkleri değiştireceği için normal kullanım için ayarı eski haline çeviriniz.

sorun: driver + windows renk filtresi uyumsuzluğu.

sorunun teşhis videosu.

diğer videolar

sistemim:
AMD A10 7870k.
asus A68hm-k.
4+4 8GB ddr3 ram (512MB ayrılmış).
120 gb ssd.
çift monitor.
Windows sürümü: W10 21H1 (İs derlemesi: 19043.1083)
AMD grafik sürücü sürümü: 27.20.21002.112
"" "" "" Tarihi: 13.04.2021
@Recep Baltaş

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.2.1- Feb3 sürümünü indirin.
Öncedlikle öneriniz için teşekkür ediyorum. Problemin tamamını kendim çektiğim videoda görebilirsiniz.

Aynısı bende de oluyordu DDU kurup driverları sildikten sonra.

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.2.1- feb3 sürümünü indirdim düzeldi.
Bugün bir ümit güncelledim driverları son sürüme belki düzeltmişlerdir diye ama sorun halen devam ediyor yukarıdaki sürümü kullanırsanız bir sıkıntı olmaz.

Merhaba arkadaşlar. Aynı sorunu ben de bir iki oyunda yaşamıştım daha önce tam ekranda. Öncelikle yukarıdaki arkadaşın renk filtrelerinden yaptığı ayarı bir çözüm olarak yapabilirsiniz tabii ama o zamanda bazı renklerde beğenmedğim bir sıcaklık oluyordu. Eğer renk filtrelerini değiştirmek istemezseniz ya da Radeon Software son sürümünden devam etmek istiyorsanız özellikler-uyumluluktan "tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" seçeneğini işaretlerseniz belki bendeki gibi işinize yarayabilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı